"8:10" - nowy, codzienny podcast "Gazety Wyborczej"

W poniedziałek, 16 grudnia br. swoją premierę miał podcast “Gazety Wyborczej” pod tytułem “8:10”. Pierwszy odcinek cyklu to rozmowa Bartosza T. Wielińskiego z Donaldem Tuskiem m.in. o tym, dlaczego nie kandyduje w przyszłorocznych wyborach prezydenckich.
W kolejnych wydaniach, dostępnych m.in. na Wyborcza.pl od poniedziałku do piątku od godz. 8.10, dziennikarze “Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl będą komentować najważniejsze wydarzenia w kraju i na świecie, polecać wydarzenia kulturalne oraz opowiadać o swoich tekstach.

“8:10”, czyli nowy podcast “Gazety Wyborczej” to wyjątkowa okazja, by o wydarzeniach, zjawiskach i ludziach opisywanych na łamach dziennika nie tylko przeczytać, ale i usłyszeć.

W premierowym wydaniu “8:10” Bartosz T. Wieliński, zastępca redaktora naczelnego “Gazety Wyborczej” rozmawia z Donaldem Tuskiem o tym, dlaczego były premier nie kandyduje w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Tusk mówi o szansach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na zwycięstwo z Andrzejem Dudą i trochę oburza się na porównanie Platformy Obywatelskiej z Unią Wolności. Opowiada też o swoich starciach z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem i kanclerz Niemiec Angelą Merkel. A także o życzliwości, jaką okazywał mu jako imiennikowi prezydent Donald Trump.

Podcast Donald Tusk: Skończmy z nienawiścią w polskiej polityce jest już dostępny na Wyborcza.pl – https://wyborcza.pl/podcast/0,172673.html#S.main_topic-K.C-B.2-L.1.podcast

W kolejnych odcinkach “8:10” dziennikarze “Gazety Wyborczej” będą opowiadać historię na jeden temat – m.in. o reportażach publikowanych w “Dużym Formacie” i “Wysokich Obcasach”, najciekawszych materiałach magazynu “Ale Historia!”, a także o istotnych wydarzeniach w Polsce i na świecie.
W gronie prowadzących “8:10” znajdą się: Michał Nogaś, Dorota Wysocka-Schnepf, Bartosz Wieliński, Paulina Reiter, Monika Tutak-Goll, Paula Szewczyk, Kamila Kalińczak, Natalia Szostak, Maciej Czarnecki, Paweł Hekman, Jarosław Kopeć, Martyna Turska i inni.
Wydawczynią podcastu jest Martyna Turska.

Nowe odcinki podcastu będą dostępne od poniedziałku do piątku od godz. 8:10 na Wyborcza.pl i w aplikacji mobilnej “Gazety Wyborczej”. Będzie ich można słuchać także na platformie podcastowej TOK FM, na platformie YouTube, a także na najpopularniejszych platformach streamingowych dostępnych w Polsce.
Dostęp do podcastu jest bezpłatny.

“8:10” w sieci:
www.youtube.com/playlist?list=PLUn4n7h0C3j3gWLGQaAYdqKr1azVzc0YH
www.facebook.com/podcastwyborczej/
www.instagram.com/podcast_gazety_wyborczej/