AMS wprowadził do oferty interaktywną gablotę przystankową

Interaktywna gablota to nowy produkt w ofercie AMS. Dzięki specjalnej aplikacji umieszczonej w nośniku citylight w wiacie przystankowej możliwe jest łączenie świata offline i online. Pierwsza interaktywna gablota stanęła w marcu we Wrocławiu. Za oprogramowanie nośnika odpowiada firma Aduma.
Gablota po raz pierwszy została wykorzystywana w kampanii Getin Banku. W wiacie, oprócz informacji o produkcie Getin Banku, znajdują się dedykowany moduł i ekran, dzięki którym możliwe jest prowadzenie interaktywnej zabawy. Chętni mogą ściągnąć utwór muzyczny zespołu C2C, a następnie zatańczyć w wiacie- ich taniec będzie nagrywany za pośrednictwem kamery umieszczonej w gablocie. Zgłoszenie odbywa się za pomocą wirtualnej klawiatury umieszczonej na ekranie dotykowym gabloty. Najlepsze wykonania zostaną wykorzystane w teledysku Getin Banku. To pierwsza tego typu akcja w Polsce.

Zastosowanie interakcji z plakatem / ekranem w wiacie przystankowej stwarza zupełnie nowe możliwości kreacji.

– “Realne stało się wykorzystanie wszelkiego rodzaju systemów, które angażują człowieka: są to systemy reagujące na ruch, dotyk, mobilne, w tym z rozszerzoną rzeczywistością”” &#8211