Bankier.pl po raz kolejny portalem nr 1 dla inwestorów giełdowych

Serwis Bankier.pl po raz kolejny został najpopularniejszym i najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów. Ogólnopolskie Badanie Inwestorów 2012 przeprowadzone przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych potwierdziło pozycję lidera zajmowaną od kilku lat przez Bankier.pl w kategorii internetowych źródeł informacji na temat rynku finansowego. W tym roku badanie wykazało, że z Bankier.pl korzysta ponad połowa inwestorów.
Ogólnopolskie Badanie Inwestorów w tym roku zostało przeprowadzone po raz dziesiąty. Celem badania jest stworzenie profilu inwestorów indywidualnych w Polsce, poznanie ich potrzeb i preferencji przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. W bieżącej edycji badania zebranych zostało ponad 6 tys. ankiet. Badanie poświęcone było przede wszystkim kwestiom inwestowania, ale również dotyczyło źródeł informacji, z których inwestorzy czerpią wiedzę na temat rynku kapitałowego. Prawie 98% badanych wskazało Internet jako najpopularniejsze źródło takich informacji. Na drugiej i trzeciej pozycji uplasowały się kolejno programy telewizyjne i prasa.

– Cieszymy się, że po raz kolejny inwestorzy uznali Bankier.pl za numer 1. wśród portali giełdowych. Nasi redaktorzy i analitycy codziennie dostarczają unikatowe i wnikliwe analizy oraz profesjonalne i szybkie newsy, na podstawie których czytelnicy mogą podejmować trafne decyzje inwestycyjne. Bankier.pl to poza portalem informacyjnym również największa i najstarsza społeczność giełdowa w Polsce, skupiona wokół Forum. Wszystko to tworzy najlepszy portal zarówno dla początkującego jak i zaawansowanego inwestora – mówi Jarosław Ryba, redaktor prowadzący obszaru Gospodarka i Inwestycje na Bankier.pl.

W tegorocznej edycji badania ponad 55,3% ankietowanych inwestorów wskazało Bankier.pl jako podstawowe źródło informacji wśród serwisówinternetowych. Na drugiej i trzeciej pozycji, znalazł się Money.pl i Parkiet.com. W kategorii prasy drukowanej zwyciężył Puls Biznesu. Za najważniejsze źródło informacji w kategorii telewizja inwestorzy wskazali TVN CNBC Biznes, a w kategorii radio – TOK FM i PR3.

Bankier.pl swoją pozycję nr 1 wśród wszystkich mediów internetowych zawdzięcza profesjonalnej redakcji newsowej, zespołowi analityków i największej w kraju społeczności skupionej wokół giełdowego Forum Bankier.pl. O narzędziach dostępnych dla inwestorów można przeczytać: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Dlaczego-inwestorzy-wybieraja-Bankier-pl-2672719.html

Autor badania – Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych – jest największą w kraju organizacją zrzeszającą inwestorów. Ogólnopolskie Badanie Inwestorów jest najbardziej rozpoznawalną tego typu analizą w Polsce.