Direct eServices przejmuje vendocom.pl

Notowany na rynku NewConnect Direct Services, specjalizujący się w dostarczaniu elektroniki użytkowej do sieci handlowych, przejął sklep internetowy vendocom.pl. To kolejny etap na drodze dynamicznego rozwoju spółki, która w nadchodzącym czasie chce znacząco wzmocnić swoją pozycję na rynku e-commerce.
Vendocom.pl obsługuje głównie klientów biznesowych. Spółka nie jest typowym sklepem internetowym tylko funkcjonuje w modelu tzw. bargain hunting. Oznacza to iż, po otrzymaniu zamówienia od klienta jest mu w stanie dostarczyć potrzebne produkty po najatrakcyjniejszych na rynku cenach. Sklep ma szeroką bazę klientów zarówno biznesowych, jak i indywidualnych. Działa na polskim rynku stosunkowo niedawno – od lipca 2010 r. – ale do końca 2010 r. roku udało mu się wypracować 1 mln zł przychodów i 75 tys. zł zysku netto. Plany na 2011 r. są jeszcze bardziej ambitne, gdyż vedocom.pl zakłada obroty na poziomie 2 mln zł i 180 tys. zł zysku netto.

„Vendocom.pl to bardzo perspektywiczna firma o dużym potencjale wzrostu, dlatego też zdecydowaliśmy się na jej przejęcie. Akwizycja prężnie rozwijającego się sklepu internetowego z szeroką bazą klientów pozwoli nam wzmocnić pozycję naszej firmy na rynku handlu internetowego. To również kolejny kanał sprzedaży dla naszych produktów oferowanych pod marką Direkt. Jesteśmy przekonani, że pozytywne efekty związane z przejęciem vendocom.pl będą widoczne już w pierwszej połowie 2011 r.” – mówi Wojciech Kaszycki, członek zarządu Direct eServices S.A.

Obecnie głównym kanałem sprzedaży dla Direct eServices są duże sieci handlowe, w przypadku których należy się liczyć z wydłużonymi terminami płatności za dostarczany asortyment. Wchodząc mocniej w biznes internetowy spółka chce zdecydowanie poprawić płynność finansową i uwolnić środki pieniężne na rozwój prowadzonej działalności. Jest to zgodne z jej strategią rozwoju, która zakłada restrukturyzację źródeł finansowania w celu istotnego obniżenia poziomu kosztów finansowych.

W 2010 r. Direct eServices wypracował 7,6 mln zł przychodów i 355 tys. zł zysku netto. Opublikowana w styczniu prognoza spółki na 2011 r. zakłada przychody na poziomie 9,8 mln zł i zysk netto w wysokości 860 tys. zł.

***

Direct eServices Spółka Akcyjna jest firmą usługowo handlową zajmującą się sprzedażą produktów w sieciach handlowych oraz szeroko pojętym wsparciem handlu w tychże sieciach dla produktów firm partnerskich. Posiada własną markę direkt. Działamy na akcesoriach komputerowych, szeroko pojętych akcesoriach do druku oraz akcesoriach foto.
Direct eServices Spółka Akcyjna jest wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS: 0000360798, kapitał zakładowy wynosi: 275 000 zł, w całości opłacony. NIP: 1132599922, REGON: 140469270.

Informacje o emisji:

Przed debiutem w ofercie prywatnej spółka sprzedała 0,83 mln akcji serii B po 1,3 zł. 12 stycznia 2010 r. do Alternatywnego Systemu Obrotu na rynek NewConnect wprowadzonych zostało również 2,75 mln akcji serii A. Autoryzowanym Doradcą spółki jest IPO Doradztwo Strategiczne.