Divante modernizuje serwis Praca.pl

Modernizacja ma na celu przeprojektowanie serwisu tak, aby stał się łatwiejszy w obsłudze i bardziej przyjazny użytkownikom. Projektowanie poprzedziły gruntowne badania z użytkownikami – wszystko po to, żeby szukający pracy mogli łatwiej poruszać się po portalu. Prace przyniosły już pierwsze efekty – użytkownicy mogą korzystać teraz z nowego listingu ofert oraz nowego widoku pojedynczej oferty.
Serwis Praca.pl istnieje na polskim rynku od 2004 roku i z roku na rok zyskuje coraz więcej odwiedzających. Współpraca z Divante rozpoczęła się od badań użyteczności serwisu, przeprowadzonych z grupą użytkowników, którzy poszukują pracy. Następnie Divante przeprowadziło warsztat biznesowy, na którym wyznaczono główne kierunku rozwoju serwisu.

“Badania z użytkownikami miały formę pogłębionych wywiadów indywidualnych (IDI) z elementami analizy konkurencji. Wnioski z rozmów oraz warsztat biznesowy pozwoliły nam na określenie funkcji, jakie powinien spełniać serwis, a także priorytetów i kierunku jego rozwoju”” – mówi Adam Zawiślak, UX Designer w projekcie.

Po tej wstępnej fazie projektu firmy nawiązały długoterminową współpracę, która ma na celu przeprojektowanie głównych obszarów serwisu, tak aby jeszcze lepiej spełniał on swoją funkcję. Odświeżony serwis zostanie wyposażony w kilka ciekawych rozwiązań, które ułatwią korzystającym wyszukanie interesujących ich ofert. Uproszczony zostanie sam proces wyszukania oferty oraz złożenia aplikacji przez użytkownika. Serwis umożliwi także złożenie większej ilości aplikacji.

Nowa Praca.pl to także ukłon w stronę użytkowników mobilnych. Serwis zostanie wykonany w technologii RWD – znalezienie odpowiedniej oferty i złożenie aplikacji będzie możliwe w każdej sytuacji, nawet w autobusie czy tramwaju.

Pierwsze efekty współpracy można już zobaczyć na portalu – klienci Praca.pl mogą już korzystać z nowego listingu ofert. Zmienił się także wygląd pojedynczego ogłoszenia – teraz jest bardziej przejrzyste, a wyraźnie zaznaczone kluczowe elementy strony ułatwiają użytkownikowi poruszanie się po niej.

*********

Divante specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań IT wspierających rozwój i optymalizację nowych kanałów sprzedaży. Spółka pracuje dla sklepów internetowych, producentów, dystrybutorów i sieci handlowych. Wdraża rozwiązania e-commerce, integruje systemy, projektuje i realizuje działania marketingowe.