e-Remont: Aplikacje, które pomogą Ci w malowaniu ścian

Remont ścian w planach? Sięgnij po nowoczesne aplikacje marki Dekoral. Dzięki nim z łatwością wybierzesz odpowiedni produkt, sprawdzisz interesujące Cię kolory, a nawet znajdziesz najbliższy sklep z farbami.
Aplikacje i smartfony coraz mocniej zmieniają nasze życie, czyniąc je zdecydowanie łatwiejszym. Dziś wystarczy bowiem zaledwie kilka kliknięć, aby zrobić zakupy, sprawdzić stan konta bankowego czy znaleźć dogodną trasę dojazdu. Nie inaczej jest w przypadku remontowania wnętrz – za sprawą nowoczesnych aplikacji pomalowanie ścian staje się wyjątkowe łatwe. Marka Dekoral przygotowała kilka aplikacji, które pomogą nam w remoncie mieszkania.

iKonsulant doradzi Ci w sklepie

Jeśli wizyta w markecie budowlanym i rzędy produktów na półkach przyprawiają nas o zawrót głowy, z pomocą przyjdzie nam iKonsultant. Wirtualny doradca gromadzi informacje na temat oferty farb marki Dekoral (a także asortymentu marek Drewnochron, Domalux oraz Malfarb). Wystarczy wpisać nazwę produktu lub zeskanować kod QR z opakowania, aby uzyskać wszystkie niezbędne informacje na temat właściwości, przeznaczenia oraz dostępnych kolorów. Dodatkowo iKonsultant pomoże nam obliczyć niezbędną ilość preparatu do pomalowania wybranej powierzchni. To jednak nie wszystko, program wykorzystuje także funkcję geolokalizacji i w razie potrzeby wskaże nam najbliższy sklep z farbami Dekoral. Aplikacja nie wymaga instalowania na telefonie – dostępna jest bezpośrednio na stronie www.ikonsultant.com (do jej obsługi wystarczy zwykła przeglądarka internetowa).

Z Dekoral iColor pomalujesz dom… telefonem!

Wybór koloru wydaje się zbyt trudny? Czas na aplikację Dekoral iColor. Potrzeba tylko zrobić zdjęcie pomieszczenia (lub wybrać gotową fotografię) i już można rozpocząć wirtualne malowanie. W tym celu możemy sięgnąć po palety marek Dekoral i Dekoral Fashion lub wykorzystać kolor z naszego otoczenia – wystarczy jedynie zrobić mu zdjęcie, a program samodzielnie odnajdzie jego odpowiednik w gamie barw Dekoral. Dodatkowo aplikacja podpowie nam, jak łączyć wybrane kolory, aby stworzyć harmonijny projekt. Pomoże nam także obliczyć potrzebną ilość produktu oraz wskaże najbliższy sklep. Aplikacja Dekoral iColor dedykowana jest smartfonom z systemami Android i iOS (znajdziemy go odpowiednio w markecie Google Play lub iTunes)

Wirtualny remont na komputerze

Marka Dekoral nie zapomina jednak o użytkownikach, którzy wolą bardziej „tradycyjne” rozwiązania. Z myślą o nich przygotowano specjalny Wizualizer, dostępny na stronie www.dekoral.pl. Aplikacja umożliwia wirtualne malowanie zarówno wnętrz, jak i elewacji za pomocą farb z oferty Dekoral (do naszej dyspozycji oddano kolory gotowe oraz barwy dostępne w systemie farb z mieszalnika Dekoral Color System). Co więcej, do przygotowania projektu możemy wykorzystać nie tylko gotowe zdjęcia, ale też fotografie wykonane przez nas samych. No koniec gotową aranżację możemy zapisać na dysku lub pokazać znajomym, wysyłając ją mailem (wybrana osoba otrzyma zdjęcie projektu wraz z informacją o zastosowanych barwach). Remont i malowanie ścian jeszcze nigdy nie były tak proste!