Empik ogłosił konkurs na film promujący czytelnictwo

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Książki Empik ogłosił konkurs pod hasłem „Książka – stosuj codziennie”. Za pośrednictwem platformy MillionYou.com uczestnicy mogą przesyłać krótkie filmy zachęcające do czytania.
Konkurs jest elementem kwietniowej kampanii Empiku „Książka – stosuj codziennie” i jest skierowany zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów zajmujących się tworzeniem filmów reklamowych. Do wygrania są atrakcyjne nagrody:

-nagroda główna – 8000 zł
-II nagroda – 4000 zł
-III nagroda – 2000 zł
-nominacja – 10 x 1000 zł
– oraz nagrody publiczności – 5 x 500 zł
Prace można zgłaszać do 8 kwietnia, a ogłoszenie wyników nastąpi 11 kwietnia.

Kampania Empiku z okazji Światowego Dnia Książki została pomyślana jako swoista kuracja „medyczna”. Przedstawia ona książkę jako remedium na różnego rodzaju przypadłości. Dawkowana w stanach marazmu, ubytków wyobraźni i zwiększonego zapotrzebowania na wiedzę, jest cudownym lekarstwem. Codzienna dawka słowa pisanego jest niezbędną w prawidłowym funkcjonowaniu.

Zapraszając internautów do współtworzenia kampanii promującej czytelnictwo i codzienne „stosowanie” książek , Empik chce uzyskać autentyczny i wiarygodny przekaz dla innych. „Jego „siła” polega na tym, że autorami są sami odbiorcy/czytelnicy, którzy kochają czytać i w niewymuszony i naturalny sposób potrafią innych zachęcić do codziennego sięgania po książkę i wskazać korzyści z systematycznej lektury” – mówi Monika Marianowicz – rzecznik prasowy Empiku. – „Wierzymy, że takie nowatorskie i świeże działania zwrócą uwagę internautów na problem. 60 % dorosłych Polaków w ogóle nie czyta książek! ”


Konkurs odbywa się za pośrednictwem platformy crowdsourcingowej MillionYou.com. To strona skupiająca twórców, którzy swoim talentem i pomysłami wspierają w kamapaniach największe polskie marki. Sam crowdsourcing to neologizm powstały z połączenia angielskich wyrazów „crowd“ (tłum) i „outsourcing’“ (korzystanie z zasobów zewnętrznych). Na całym świecie crowdsourcing znalazł już uznanie i zastosowanie m.in. przy budowie miast, tworzeniu prawa i posuwaniu do przodu zaawansowanych badań medycznych.