Gazeta.pl relacjonuje przebieg wydarzeń w Ukrainie i włącza się w działania pomocowe

Gazeta.pl relacjonuje przebieg wydarzeń w Ukrainie i włącza się w działania pomocowe

Redakcja Gazeta.pl na bieżąco relacjonuje najnowsze doniesienia z Ukrainy, przygotowując eksperckie artykuły, relacje na żywo oraz wydania specjalne programów wideo. Na portalu wkrótce publikowane będą również materiały przygotowane przez międzynarodowy kolektyw reporterski Outriders. Gazeta.pl włączyła się także w działania mające zapewnić pomoc humanitarną mieszkańcom Ukrainy i jest partnerem zbiórki Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM).  

Redakcja newsowa Gazeta.pl na bieżąco relacjonuje wydarzenia w Ukrainie oraz doniesienia międzynarodowe na ten temat. Powiększony zespół newsroomu portalu przez całą dobę pracuje nad publikacjami na temat inwazji Rosji na Ukrainę i aktualnej sytuacji w tym kraju. Czytelniczki i czytelnicy portalu mogą nie tylko śledzić kolejne artykuły, ale także obejrzeć wydania specjalne porannych programów wideo Gazeta.pl oraz zapoznać się z wydaniem programu „Q&A” poświęconym rosyjskiej napaści na Ukrainę.

Gazeta.pl po raz kolejny nawiązała także współpracę z kolektywem reporterskim Outriders, który będzie dostarczać portalowi materiały z Ukrainy. To już kolejna współpraca obu redakcji – wcześniej współtworzyły projekt #WizaDonikąd / #VisaToNowhere, opisujący losy osób, które z różnych miejsc ruszyły przez Białoruś na Zachód, oraz projekt „Białoruskie domino” o wyborach prezydenckich na Białorusi.

Dodatkowo, w geście solidarności z Ukrainą, Gazeta.pl zmieniła swój logotyp na stronie głównej i na profilach w mediach społecznościowych, a także wygląd głównego boksu informacyjnego na stronie głównej portalu.

Gazeta.pl została partnerem zbiórki funduszy dla mieszkańców Ukrainy organizowanej przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej i będzie ją promować na swoich łamach. Już w pierwszych godzinach po rozpoczęciu działań zbrojnych PCPM udało się zebrać 150 tys. złotych na pomoc w Ukrainie, jednak potrzeby w najbliższym czasie są trudne do oszacowania. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając pieniądze za pośrednictwem strony na Facebooku lub bezpośrednio na stronie pcpm.org.pl/ukraina.– W Ukrainie spadają rosyjskie rakiety i pociski, trwa walka na wielu frontach. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy siły z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom – pisze Patryk Strzałkowski w najnowszym tekście na Gazeta.pl. Więcej na temat pomocy dla Ukrainy organizowanej przez PCPM oraz o samej zbiórce można przeczytać w jego artykule na stronie głównej portalu – tutaj.


Gazeta.pl jest w czołówce największych polskich portali internetowych, a jej serwisy należą do wiodących w swoich kategoriach tematycznych. Prezentują użytkownikom różnorodne treści, m.in. artykuły oraz autorskie materiały wideo – dostępne także poprzez aplikacje na urządzenia mobilne. Według badania Mediapanel w styczniu 2022 roku serwisy grupy Agora odwiedziło 18,7 mln użytkowników (real users), którzy wykonali 648,7 mln odsłon. Wśród najczęściej wybieranych serwisów znalazły się Sport.pl, Plotek.pl, eDziecko.pl, Kobieta.Gazeta.pl, Wiadomosci.Gazeta.pl, Next.Gazeta.pl i Moto.pl.