#HRwspiera – HRlink z programem wsparcia na czas kryzysu

#HRwspiera – HRlink z programem wsparcia na czas kryzysu

Spółka HRlink wraz z partnerami z branży HR rozpoczęła wyjątkowy projekt skierowany do osób, firm i instytucji, które dotknął aktualny kryzys. #HRwspiera to akcja, która łączy wsparcie technologiczne i psychologiczne, proponując konkretne działania i realną pomoc zwalnianym pracownikom, firmom redukującym zatrudnienie oraz tym, które w dalszym ciągu rekrutują pracowników.

#HRwspiera to akcja będąca swoistym „opatrunkiem kompetencyjnym”, skierowanym do wszystkich członków organizacji, którzy muszą zmierzyć się z faktem zwolnień. Jej hasło przewodnie to „Nie żegnajmy, mówmy do zobaczenia”.

Doskonale wiem, co czują osoby, które prowadzą firmę znajdującą się w trudnej sytuacji z powodu czynników zewnętrznych, są zmuszone zwalniać pracowników i bronić się przed bankructwem. Mając w pamięci moje własne doświadczenia z czasu kryzysu w 2008 roku, postanowiłem pomóc firmom i osobom, które dziś znalazły się w podobnej sytuacji, co ja wtedy – wyjaśnia motywy powstania projektu Arkadiusz Kuchto, prezes HRlink. – Zwolnienie pracownika jest dla niego doświadczeniem dramatycznym, często naznaczonym ogromnym stresem oraz trudnymi emocjami. Jednocześnie warto pamiętać, że zwolnienia odciskają się również piętnem na przełożonych i pracownikach działów HR czy pracownikach pozostających w firmie. Nie kwestionujemy także przyczyn czy zasadności zwolnień w organizacjach, które zmagają się ze skutkami kryzysu. Naszą akcją chcemy odpowiedzieć na potrzeby wszystkich stron.

 

Poprzez platformę HRlink.pl firma przygotowała narzędzia dla osób zwolnionych, które poszukują nowej pracy. Mają one możliwość bezpłatnego skorzystania z bazy wiedzy, materiałów edukacyjnych (artykułów i wideo), kreatora CV, zdalnych szkoleń i warsztatów oraz zbioru aktualnych ofert pracy, publikowanych przez pracodawców, którzy dołączyli do akcji.
Firmy redukujące zatrudnienie lub planujące zwolnienia mogą skorzystać z bezpłatnego dostępu do narzędzia z gotowym procesem outplacementu online. HRlink.pl wesprze je również w zaprojektowaniu i realizacji „uszytego na miarę” programu zwolnień (indywidualnego lub grupowego) na specjalnych warunkach.

 

Do akcji #HRwspiera mogą włączać się także firmy, które nadal aktywnie rekrutują pracowników. HRlink zapewnia im bezpłatny dostęp do systemu ATS, automatyczną publikację ofert pracy oraz zwiększenie zasięgu ogłoszeń rekrutacyjnych.

 

Dzięki współpracy z partnerami w ramach projektu #HRwspiera odbędzie się seria bezpłatnych wydarzeń online dla firmy, których celem będzie edukacja oraz wsparcie w trudnym procesie zwolnień. W czasie konferencji online i webinarów uczestnicy dowiedzą się m.in., co zrobić, aby organizacje żegnały pracowników zachowując podmiotowość obydwu stron i jak najlepiej przygotować przełożonych oraz pracowników działów HR do przeprowadzania zwolnień.

 

Agenda spotkań online jest dostępna na stronie: HRwspiera.pl/agenda

 

W projekt #HRwspiera nieodpłatnie zaangażowali się znani i doświadczeni eksperci z branży HR: Hubert Teichert, psycholog i trener, twórca firmy szkoleniowej „Teichert & Partners, Psychologia i biznes”, Karolina Latus, ekspertka z dziedziny employer brandingu, Kasia Tang, specjalistka w zakresie sourcingu i rekrutacji, Maja Gojtowska, konsultantka w sprawach wizerunku i komunikacji, autorka Gojtowska.com; eksperci HRlink: Arkadiusz Kuchto i Alina Michałek, a także Paweł Brzeziński, partner zarządzający w kancelarii Brzeziński Gregorczyk.

HRlink (wcześniej Online Technologies HR) to spółka specjalizująca się w optymalizacji i unowocześnianiu procesów e-rekrutacji. Firma ogranicza czas i koszty klientów, udostępniając im HRlink.pl – nowoczesną aplikację do zarządzania rekrutacją, multipostingu ogłoszeń rekrutacyjnych oraz do zarządzania bazą kandydatów i komunikacją z rekrutowanymi osobami. W 2018 i 2019 roku HRlink był jedną z najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej według zestawienia „Technology Fast 50 Central Europe” Deloitte.
Głównym udziałowcem HRlink jest Agora S.A.