Internetowa Szkoła Rodzenia – nowy projekt serwisu eDziecko.pl

Internetowa Szkoła Rodzenia – nowy projekt serwisu eDziecko.pl
eDziecko.pl od lat wspiera rodziców w trudnej sztuce wychowywania dzieci oraz pomaga w przygotowaniach do porodu. Właśnie ruszył nowy, innowacyjny projekt serwisu – Internetowa Szkoła Rodzenia, który będzie dużą podporą dla przyszłych rodziców, zwłaszcza w czasie pandemicznych ograniczeń. Dzięki eksperckim treściom i nowatorskim rozwiązaniom eDziecko.pl od grudnia 2020 roku pozostaje liderem wśród serwisów parentingowych.  

Treści związane z ciążą i porodem są jednymi z najczęściej wyszukiwanych przez użytkowników eDziecko.pl. To dlatego redakcja serwisu nieustannie rozwija tę tematykę, nie tylko przygotowując eksperckie artykuły, ale także oferując przydatne narzędzia takie, jak Kalkulator Ciąży, funkcja Oblicz Termin Porodu czy Baza Imion. W odpowiedzi na zwiększenie zainteresowania taką tematyką w czasie pandemii powstała Internetowa Szkoła Rodzenia, czyli wyjątkowy poradnik dla przyszłych rodziców.

Stworzyliśmy Internetową Szkołę Rodzenia, żeby pomóc kobietom przygotowującym się do ciąży, rodzicom spodziewającym się pierwszego dziecka, a także tym, którzy będą przeżywać to doświadczenie już kolejny raz. Wszyscy oni potrzebują pomocy zwłaszcza teraz, kiedy udział w tradycyjnych zajęciach szkół rodzenia jest utrudniony – mówi Magda Derewecka, redaktor naczelna serwisu eDziecko.pl.

Poradnik Internetowa Szkoła Rodzenia składa się z sześciu części: Przed ciążą, Ciąża, Poród, Połóg, Dziecko oraz Imiona dla dzieci. Są w niej także quizy dla rodziców, np. dotyczące pielęgnacji niemowlęcia. Na potrzeby projektu powstały praktyczne, instruktażowe materiały wideo z udziałem położnej, doradczyni laktacyjnej i pediatry. Unikalną wartością projektu są treści tworzone we współpracy z ekspertami, a także autorski kontent przygotowywany przez redaktorki eDziecko.pl, w którym uwzględniają one własne doświadczenia. W serwisie poruszany jest m.in. temat wyprawki, dzięki czemu rodzice mogą dowiedzieć się, co ze standardowego zestawu produktów zazwyczaj się przydaje, a co lepiej pozostawić w domu. Na stronie można też przeczytać historie dotyczące tego, z kim warto rodzić, jak wrócić do zdrowia po niespodziewanym cesarskim cięciu i jak poradzić sobie z zastojem pokarmu czy innymi problemami związanymi z karmieniem piersią.

Internetowa Szkoła Rodzenia to również platforma komunikacji marek z grupą celową. Klienci współpracujący z serwisem eDziecko.pl będą mogli skorzystać z szerokiej gamy produktów reklamowych dostępnych na eksperckiej platformie z nowoczesnym, przejrzystym i intuicyjnym layoutem.


eDziecko.pl jest niekwestionowanym liderem wśród serwisów parentingowych. W kwietniu 2021 br. serwis odwiedziło 5,8 mln użytkowników, którzy wykonali ponad 17 mln odsłon.

Gazeta.pl jest w czołówce największych polskich portali internetowych, a jej serwisy należą do wiodących w swoich kategoriach tematycznych. Prezentują użytkownikom różnorodne treści, m.in. artykuły oraz autorskie materiały wideo – dostępne także poprzez aplikacje na urządzenia mobilne. Według badania Mediapanel w kwietniu 2021 r. serwisy Grupy Agora odwiedziło 17,5 mln użytkowników (real users), którzy wykonali 574,2 mln odsłon. Wśród najczęściej wybieranych serwisów znalazły się Plotek.pl,