Jak portale społecznościowe pomagają odnieść sukces?

Nie wystarczy już tylko sama reklama, żeby firma odniosła sukces. Biznes rozwija się także na portalach społecznościowych. Prowadzoną kampanię warto jednak przemyśleć i zaplanować.
– Marketerzy prowadzący działania na Facebooku zawsze zaczynają od jasno określonego celu biznesowego, który chcą realizować. Mogą to być cele związane z brandem, zwiększaniem sprzedaży, to jest punkt, od którego się zaczyna. Następnie dobiera się cały wachlarz narzędzi marketingowych i reklamowych aby te cele realizować i na końcu zapiąć to odpowiednim pomiarem – mówi newsrm.tv Robert Bednarski szef Facebooka w Polsce i regionie CEE.

Portale społecznościowe kuszą biznes, gdyż tam właśnie można dotrzeć bezpośrednio do swojej grupy odbiorców. Ważne jest to także dla marek, które są już dobrze znane konsumentom. – Najczęściej w komunikacji tradycyjnej, telewizyjnej mamy jeden spot reklamowy, który możemy wypuszczać przez 6-8 tygodni. Na tym kończy się budżet i kreatywność. Natomiast na portalach społecznościowych jest możliwość zmieniania kontentu, tworzenia go indywidualnie pod naszą target grupę – wyjaśnia Małgorzata Gliwińska, Mondelez Polska.

Portale społecznościowe są także sposobem na rozmowę z potencjalnymi klientami, co może przynieść wymierne korzyści. Jak mówi Małgorzata Gliwińska często sami konsumenci podpowiadają, co chcieli by zobaczyć w danej marce.

Wypowiedź: Robert Bednarski, szef Facebooka w Polsce i regionie CEE, Małgorzata Gliwińska, Mondelez Polska

Źródło: Newrm.TV