Jeden z twórców sukcesu linii lotniczych WizzAir inwestuje w Premium Mobile

Premium Mobile, mobilny operator wirtualny działający na polskim rynku od drugiego kwartału 2016 roku, pozyskał nowego inwestora. Jest nim Zoltan Varga, pierwszy zewnętrzny inwestor niskokosztowych linii lotniczych WizzAir, które odniosły olbrzymi sukces w Europie, między innymi w Polsce.
Dzięki tej współpracy Premium Mobile uzyskało środki do dalszego rozwoju, jak również dostęp do bogatej wiedzy eksperckiej i dużego doświadczenia swojego nowego inwestora w prowadzeniu niskokosztowego biznesu.

Premium Mobile oferuje swoje usługi korzystając z nadajników sieć Plus, lecz dzięki niskim kosztom prowadzenia działalności jest w stanie zagwarantować Abonentom tę samą jakość, co duże sieci telekomunikacyjne, ale w zdecydowanie korzystniejszej cenie. Niskie koszty wynikają z faktu, że Premium Mobile nie prowadzi kosztownych kampanii reklamowych
w TV, nie zatrudnia celebrytów, nie posiada ogromnej siedziby ani nie musi płacić za korzystanie z globalnej marki oraz nie ponosi kosztów inwestycji w infrastrukturę telekomunikacyjną. Żeby móc dalej rozwijać swoją ofertę i budować sieć dystrybucji, spółka pozyskała nowego inwestora – jednego z autorów sukcesu niskokosztowych linii lotniczych WizzAir – Zoltana Vargę.
Zoltan Varga to węgierski przedsiębiorca z bogatym doświadczeniem w obszarze inwestycji kapitałowych. Był pierwszym zewnętrznym akcjonariuszem węgierskich linii lotniczych WizzAir, w których dodatkowo przez lata pełnił funkcje zarządcze związane z finansami. Zoltan Varga pozostaje jednym z głównych akcjonariuszy linii, nawet po jej oficjalnym debiucie na giełdzie w Londynie w 2015 roku. Inwestor jest również właścicielem wydawnictwa Central Media Group, które w swoim portfolio ma węgierskie edycje takich magazynów jak ELLE, Marie Claire czy też Cosmopolitan.

– “W Premium Mobile znalazłem wszystkie elementy, jakich zawsze szukam podejmując decyzję inwestycyjną. Spółka ma bardzo obiecujący model biznesowy i sprawny zarząd, a sytuacja rynkowa jest sprzyjająca. Jak pokazują dotychczasowe przykłady, rozwój usług niskokosztowych ma w Polsce duże szanse powodzenia, więc wierzę, że Premium Mobile odniesie sukces. Spodziewam się, że będzie on na miarę moich uprzednich doświadczeń biznesowych”” &#8211