Już ponad 1000 obywateli chce zmieniać kraj dzięki nowemu start-upowi z petycjami

Pisanie internetowych petycji oraz głosowanie na ciekawe inicjatywy dzięki nowemu start-upowi Zmieńmy.to jest nie tylko proste i przyjemne, ale też efektywne poprzez automatyczne powiadomienia adresata o postępie petycji. Już ponad 1 000 aktywnych obywateli próbuje zmienić Warszawę, Łódź czy Częstochowę.
W ciągu ponad miesiąca istnienia portalu Zmienmy.to, ponad 1 000 zaangażowanych w życie społeczne osób zdecydowało się założyć konto w serwisie, tworzyć petycje oraz zagłosować na lokalne i ogólnopolskie inicjatywy. Młodzi, bo to oni są najbardziej aktywnymi użytkownikami portalu Zmieńmy.to, chcą zmieniać rzeczywistość głównie w obszarach związanych z kwestiami społecznymi i komunikacją publiczną w takich miastach, jak Warszawa, Łódź czy Częstochowa.

Do popularnych petycji należą inicjatywy mające na celu zwrócenie uwagi na poprawę wyglądu obecnie dość szarej Łódzkiej Atlas Areny, zakazanie detencji dzieci cudzoziemców w Polsce, czyli pozbawianiu ich wolności, usunięcie wielkoformatowych reklam z centrum Warszawy czy Łodzi oraz zainstalowanie wi-fi w Warszawskim metrze. Można też głosować za obniżką biletów w komunikacji miejskiej w Warszawie, uproszczeniem rachunkowości dla małych i lokalnych organizacji pozarządowych, likwidacją straży miejskiej w stolicy czy ładowarkach USB w autobusach.

Partner serwisu Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego razem ze Zmieńmy.to zachęca wszystkich do rozwijania idei społeczeństwa obywatelskiego poprzez tworzenie petycji i popieranie innych inicjatyw. – “Zachęcamy do działania na rzecz swojej małej ojczyzny, polepszania jakości naszego codziennego życia oraz do aktywnego zabiegania o rozwiązanie ważnych dla nas problemów. Poruszane w serwisie sprawy mogą odnosić się do praktycznie wszystkich dziedzin życia i mieć charakter zarówno lokalny, jak i ogólnopolski”” &#8211