Nowa aplikacja Naszego Miasta

Aktualności z okolicy, integracja mieszkańców i szybkie powiadamianie o wydarzeniach dostępne z nową aplikacją mobilną Naszego Miasta.
Grupa Polskapresse, wydawca serwisu internetowego i bezpłatnej gazety Nasze Miasto, wprowadziła na rynek aplikację mobilną na smartfony z systemem Android. Oprócz funkcji prezentacji wiadomości z serwisu naszemiasto.pl oraz ich komentowania i udostępniania na portalach społecznościowych aplikacja pozwala na integrację i animowanie lokalnej społeczności. Wykorzystana w aplikacji funkcja geolokalizacji pozwala na określenie położenia użytkownika i dostarczenia mu informacji dotyczącej tego miejsca.
Dzięki opcji „Krzyknij” użytkownicy aplikacji mogą poinformować innych o wydarzeniu np. wypadku, remoncie ulicy, ciekawym miejscu. Wiadomości te trafiają do sekcji „Życie miasta”, gdzie znajdują się wszystkie informacje z najbliższej okolicy. „Skrzyknij się” to opcja, która pozwala na znalezienie kompanów do wspólnego spędzania wolnego czasu. Lista wszystkich dostępnych aktywności z okolicy znajduje się w zakładce „Aktywności”. Użytkownicy aplikacji mogą również porozumiewać się za pomocą czatu. Program pomaga również w szybkiej lokalizacji restauracji, barów i klubów, pokazując użytkownikowi te najbliżej niego położone.

Bezpłatną aplikację można pobrać bezpośrednio ze sklepu Google Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.polskapresse.naszemiasto
Wejście aplikacji na rynek będzie promowane kampanią w mediach Grupy Polskapresse oraz mediach zewnętrznych.

Gazeta Nasze Miasto ukazuje się w poniedziałki i czwartki w siedmiu miastach Polski: Aglomeracji Śląskiej, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.
Gazeta Nasze Miasto jest silnie powiązana z serwisem naszemiasto.pl – skupiającym wiadomości lokalne z ponad 300 miast z 16 regionów Polski. Prócz informacji lokalnych w serwisie znaleźć można m.in. bazę firm, lokali gastronomicznych i urzędów. Serwis naszemiasto.pl według majowych badań Megapanel PBI/Gemius odnotował ok. 3,3 mln RU oraz ponad 52 mln odsłon i jest obecnie największym serwisem Grupy Polskapresse.