Nowe formaty plików dostępne w Gooru.pl

Niespełna dwa tygodnie od udostępnienia szukania plików w formacie PDF, wyszukiwarka Gooru.pl umożliwiła indeksowanie i przeszukiwanie plików również w formacie DOC, XLS oraz PS.Podobnie jak w przypadku prezentacji plików PDF, wyniki wyszukiwania są dostępne również dla użytkowników nie posiadających narzędzi niezbędnych do odtwarzania tych formatów. Jest to możliwe dzięki linkowi “Kopia”” (której nie posiada większość wyszukiwarek), pod którym znajduje się dokument przekonwertowany do postaci HTML. “”Kopia”” strony przydaje się również wtedy, gdy z rozmaitych względów oryginał nie jest dla użytkownika dostępny.

Poza tradycyjnym indeksowaniem plików HTML oraz TXT indeksowanie plików w formatach PDF, DOC, XLS, PS umożliwi powiększenie i tak już największego w Polsce zbioru przeszukiwanych dokumentów.

W najbliższej przyszłości zapowiadane jest również wprowadzenie indeksowania i przeszukiwania plików w formacie RTF oraz DVI.

Ze wszystkich funkcjonalności wyszukiwarki Gooru.pl można również korzystać z poziomu udostępnionego niespełna tydzień temu Gooru Toolbar – www.gooru.pl/toolbar. “