Nowe serwisy Wirtualnej Polski na smartfony i tablety

Wirtualna Polska z nową ofertą dla użytkowników korzystających z serwisów w urządzeniach mobilnych. Portal uruchomił nowe wersje popularnych m-witryn: m.facet.wp.pl, m.ekstraklasa.wp.pl oraz m.f1.wp.pl. Zupełną nowością w portfolio WP.PL są m.konflikty.wp.pl. Nowe mobilne serwisy Wirtualnej Polski zawierają pełny kontent ze stron źródłowych, przeznaczonych na „tradycyjny”, desktopowy internet: wiadomości, galerie zdjęć, tabele, oraz – w przypadku produktów sportowych – relacje online, wyniki i tabele.

Nowe witryny mobilne w ofercie Wirtualnej Polski zostały w całości wykonane w technologii HTML5/ CSS3. Dzięki temu maksymalnie wykorzystują możliwości urządzenia, za pomocą którego są wyświetlane – serwis w pełni dopasowuje się do szerokości ekranu.

W smartfonach prezentowany jest widok jednokolumnowy, w tabletach (od 7 cali wzwyż) – w formie dwukolumnowej. Wszystkie nowe serwisy cechują się przejrzystością, a pojawiające się w nim materiały, tak jak w witrynach desktopowych – prezentują najnowsze wiadomości, galerie zdjęć, wideo, tabele, wyniki rywalizacji sportowych (w przypadku m.ekstraklasa.wp.pl i m.f1.wp.pl).

– “Internauci coraz chętniej i częściej korzystają z internetu mobilnego w telefonach i na tabletach, co bezpośrednio przekłada się na statystyki odwiedzin mobilnych serwisów WP.PL. Z miesiąca na miesiąc odsłony naszych witryn mobile zwiększają swój udział w ogólnej liczbie odsłon, dzięki czemu jesteśmy czołowym serwisem kontentowym w mobilnym WWW. Naszym celem jest utrzymanie pozycji lidera”” &#8211