Obawy o bezpieczeństwo i utratę kontroli blokują wdrożenia technologii chmurowych

Interactive Intelligence Group Inc. (Nasdaq: ININ), globalny lider w dziedzinie usług chmurowych do budowania lojalności klientów, komunikacji i współpracy, uznaje technologie chmurowe za jeden z najbardziej obiecujących, a równocześnie dojrzałych trendów biznesowych. Chmura zwiększa elastyczność biznesu, umożliwia lepszą kontrolę kosztów i szybki dostęp do nowych technologii.
Jednak według raportu firmy analitycznej Frost & Sullivan „Navigating an Era of Global Digital Transformation – A Customer Perspective” największymi barierami dla adopcji rozwiązań chmurowych są obawy związane z bezpieczeństwem i utratą kontroli nad systemami.

W badaniu zrealizowanym przez Frost & Sullivan* w grupie 1980 osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji informatycznych w firmach z całego świata migracja do chmury została wskazana jako jedno z trzech najważniejszych wyzwań IT w trzech najbliższych latach przez 27 proc. respondentów. Co dość zaskakujące, średnie i duże firmy zdecydowanie częściej uznawały chmurę za swój priorytet w porównaniu z małymi przedsiębiorstwami.

– “Rynek technologii chmurowych, choć osiągnął już wysoką dojrzałość po stronie dostawców rozwiązań, wciąż wymaga dużej edukacji potencjalnych użytkowników.&#8221