Ojczyźnie można oddać serce…a także wątrobę, trzustkę albo nerkę

„Ojczyzna to inni ludzie” – ta myśl łączy bohaterów spotu, który z okazji 11 listopada przygotowała agencja K2 i dom produkcyjny D35 dla społecznej kampanii na rzecz świadomego dawstwa narządów – Dawca.pl. W filmie wystąpili Polacy, których na co dzień więcej dzieli niż łączy, m.in. Anna Grodzka, Arkadiusz Onyszko i Omenaa Mensah.
W odważnym spocie w reżyserii Nastazji Gonery, na pytanie „Co można zrobić dla ojczyzny?” odpowiada ośmioro wyrazistych Polaków: kontrowersyjny piłkarz i autor Arkadiusz Onyszko, prezenterka TV Omenaa Mensah, sanitariuszka w powstaniu warszawskim Halina Jędrzejewska, ksiądz i profesor Piotr Morciniec, raper i grafficiarz Marcin „Kosi” Kosiorek, dziennikarz i youtuber Łukasz Jakóbiak, modelka Karolina Gilon i działaczka społeczna Anna Grodzka. Mimo odmiennych poglądów na temat patriotyzmu, bohaterowie filmu zgadzają się, że ojczyzna to przede wszystkim ludzie, a ludziom – warto pomagać i warto podpisać oświadczenie woli. Tym bardziej, że potrzeba przeszczepu może spotkać każdego z nas.

“Gdyby coś mi się stało i gdyby mój mózg już by nie funkcjonował – bierzcie wszystko, co tylko Wam się może przydać””. &#8211