Pinterest.com, czyli wirtualna tablica korkowa

Moda na wirtualne pinezki na dobre rozkręciła się już na Zachodzie. Z bliższych obserwacji wynika jednak, że stosunkowo nowy portal społecznościowy Pinterest robi coraz większą karierę także na naszym rodzimym rynku. Społecznościówka działa na zasadzie tablicy korkowej, do której użytkownicy przypinają ciekawe fotografie lub filmy z różnych kategorii.
Na czym polega jej niezwykłość, że z dnia na dzień zaraża coraz liczniejszą grupę internautów?

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl wrzesień był dla Pinteresta miesiącem
o największej liczbie odwiedzin w Polsce – na portal trafiło 365 tys. użytkowników. Dla porównania w lutym br. serwis odwiedzany był prawie trzy razy rzadziej. (137 890).

Pinterest – jak zacząć
————————————
Nazwa Pinterest pochodzi od słów “pin””, czyli przypinać oraz “”interest”” – zainteresowanie. Chodzi tu o możliwość przypinania przede wszystkim zdjęć, które użytkownik uznał za atrakcyjne do swojej wirtualnej tablicy korkowej. Do zalogowania się w portalu można wykorzystać posiadane już konto na Facebooku lub Twitterze. Dalej w profilu pojawi się kilka propozycji tytułów utworzonych już tablic tematycznych – oczywiście istnieje możliwość ich usunięcia, zmiany nazwy lub dodania całkowicie nowych. Działają one na zasadzie separatorów, które każdy użytkownik ustala sobie indywidualnie. Znaleziska można grupować przykładowo według odbytych podróży, przepisów, wyposażenia wnętrz, mody, itd. Każdy użytkownik może także publikować własne fotografie, po wcześniejszym wgraniu ich na serwer. Pojawienie się zdjęć na tablicy odbywa się po kliknięciu &#8222