Premiery na rynku elektroniki – co wybierali Internauci w 2013 roku

Wśród najważniejszych dla rynku elektroniki użytkowej wydarzeń 2013 roku nie sposób pominąć premier konsol PlayStation 4 i Xboxa One oraz kilku nowych produktów sygnowanych logo Apple. Jednak czy emocje, jakie te właśnie modele budziły na długo przed swoim rynkowym debiutem miały przełożenie na zainteresowanie ze strony konsumentów?
Jak dowodzi przygotowana przez Porównywarkę Cen Okazje.info, infografika „Najpopularniejsze technologiczne premiery 2013”, dla wielu Polaków elektronika z kategorii premium nadal pozostaje wyłącznie obiektem marzeń.

Dane zebrane przez analityków Okazje.info dowodzą, że w większości kategorii elektroniki użytkowej, czołowe pozycje w rankingach top produktów zajmuje sprzęt, który utracił już status nowości. Tendencja ta jest najpewniej wynikiem czystej kalkulacji. Polscy Internauci zdają sobie sprawę, że na skutek dynamicznego rozwoju rynku, w kilka miesięcy po premierze, dotąd niedostępny dla nich sprzęt zyska bardziej przystępną cenę. Odkładanie zakupu wydaje się być więc jak najbardziej uzasadnione.

Po prześledzeniu zainteresowania, jakie wzbudzały elektroniczne premiery okazało się, że najczęściej wybór użytkowników Porównywarki podyktowany był przez kilka wyraźnych czynników i stanowi wypadkową zaufania do danej marki, nowoczesnego designu, a przede wszystkim atrakcyjnego stosunku parametrów technicznych do ceny. W najpopularniejszych technologicznych kategoriach takich jak Smartfony, Tablety i Laptopy, tytuł premiery roku 2013 przypadł w udziale produktom wpisującym się w ten profil – jednemu z telefonów z flagowej serii Samsunga – Galaxy S IV Mini, drugiej generacji tabletu Asus Google Nexus 7, oraz notebookowi Toshiba Satellite C855-2CP.

*******
Okazje.info to drugi pod względem zasięgu serwis e-commerce w Polsce* i zarazem najszybciej rozwijająca się porównywarka cen. Miesięcznie serwis odwiedza ponad 6 milionów użytkowników, przeglądając oferty z 3,5 tys. kategorii produktowych. Z usług Okazje.info korzysta ponad 2600 sklepów internetowych i marketów, prezentujących swoje oferty i gazetki reklamowe. Elastyczne warunki współpracy i szeroka oferta usług promocyjnych (pozycjonowanie ofert, akcje specjalne, display, Program Wiarygodne Opinie) gwarantują dotarcie do wybranych grup klientów i wysoką efektywność działań marketingowych.

* Megapanel, październik 2013