Raport Interaktywnie.com "Projektowanie stron WWW"""

One-Page, wideo, kafelki, duże zdjęcia… W najnowszym raporcie Interaktywnie.com omawiamy trendy, które rządzą dzisiaj współczesnym web designem, ale też sprawdzamy, czy stosowanie się do nich opłaciło się największym. Dzięki danym pochodzącym od firmy Gemius – analizujemy, jak wyglądała sytuacja polskich portali horyzontalnych przed i po “kafelkowej rewolucji””, a dzięki opiniom ekspertów prognozujemy, jak ich wygląd może zmienić się w przyszłości.
“”Z perspektywy dwóch lat zmiany polskich serwisów oceniane są pozytywnie, mimo że w momencie ich wprowadzania różnie z tym bywało. – Trend kafelkowego layoutu niewątpliwie pozwolił na atrakcyjniejszą wizualnie organizację dużej liczby treści na portalach Onet, WP, Interia oraz Gazeta.pl. Jesteśmy przekonani, że wpłynęło to pozytywnie na User Experience korzystających z nich użytkowników”” – mówi Michał Walczyna, manager działu realizacji w Internetica.

Dzisiaj “”kafelki”” to już standard i mało kto pamięta, że w 2014 roku ich wprowadzenie było uważane za “”odważne posunięcie””. Serwisy zresztą też asekuracyjnie podeszły do jego wdrożenia, bo żaden nie zdecydował się na całkowitą rezygnację z linków tekstowych.

– “”Ciężko stwierdzić, że wspomniane portale wyznaczają trendy, raczej starają się je adaptować na swoje potrzeby czerpiąc z różnych miejsc w internecie. Na pewno są w pewnym sensie wzorcem dla różnych mniejszych portali, ale raczej nie można powiedzieć, żeby wyznaczały standardy w szerszym znaczeniu”” &#8211