Robo-doradca w inwestycjach od ING

Robo-doradca w inwestycjach od ING

ING Bank Śląski udostępni klientom zautomatyzowaną usługę doradczą w zakresie funduszy inwestycyjnych. Robo-doradca Investo podpowie jakie fundusze wybrać oraz zadba o utrzymanie ryzyka na poziomie akceptowanym przez klienta. Usługa jest dostępna w bankowości internetowej i mobilnej Moje ING.

Jak wynika z badań, aż 67% Polaków odkłada w każdym miesiącu jakąś kwotę ale jednocześnie aż 55% z nich uważa, że inwestowanie jest dla nich dużo trudniejsze niż oszczędzanie pieniędzy na koncie czy lokacie*. Investo to rozwiązanie zarówno dla tych, którzy szukają nowych możliwości lokowania kapitału jak i dla tych, którzy nie mają czasu lub wystarczającej wiedzy, żeby tym się zająć. Poprzez robo-doradcę, chcemy zachęcić do inwestowania – powiedział Marcin Giżycki, wiceprezes zarządu ING Banku Śląskiego.

Od lat promujemy różne formy oszczędzania. Zachęcamy do budowania tzw. poduszki finansowej, odkładania na emeryturę i dywersyfikacji portfela. Tym razem chcemy wesprzeć klientów w prostym inwestowaniu. Investo może pomóc klientom, którzy z różnych przyczyn nie inwestowali do tej pory, a chcieliby zacząć. Ułatwia proces podejmowania decyzji w zakresie wyboru portfela funduszy inwestycyjnych i czuwa nad procesem inwestowania. Można powiedzieć, że pilnuje, aby ryzyko utrzymywało się, na poziomie jaki akceptujemy. Taka kompleksowa, w pełni automatyczna usługa, to nowość na polskim rynku. Mamy nadzieję, że klienci przekonają się, że inwestowanie nie jest aż tak skomplikowane – dodał Daniel Szewieczek, Dyrektor Banku odpowiedzialny za oszczędności i inwestycje w ING Banku Śląskim.

Aby skorzystać z robo-doradcy Investo, nie trzeba być specjalistą oraz mieć dużo czasu. Proces zakupu jest prosty i szybki. W pierwszej kolejności klient wypełnia ankietę inwestycyjną MIFID i poznaje swój profil inwestycyjny. Następnie podpisuje umowę doradztwa i otrzymuje rekomendację portfela inwestycyjnego odpowiednią do swojego profilu. W finalnym kroku ustala kwotę inwestycji i decyduje czy chce inwestować regularnie. Całość zajmuje do 15 min. Swoją inwestycję klient może śledzić na bieżąco w Moim ING.

Przez cały czas inwestycji robo-doradca Investo dba o to, aby środki klienta były inwestowane w zdywersyfikowany portfel instrumentów finansowych zgodnie z indywidulaną rekomendacją wydaną na podstawie ankiety. Co trzy miesiące Investo dokonuje automatycznej weryfikacji portfela i ponownie dostosowuje jego strukturę do profilu ryzyka klienta – dodał Radosław Sosna z NN Investment Partners TFI.

Robo-doradca Investo jest dostępny w bankowości internetowej i mobilnej Moje ING.

Wyróżniamy cztery profile Investo, w których proporcje funduszy w portfelu rozkładają się zgodnie profilem inwestycyjnym klienta opracowanym na podstawie ankiety i planowanym horyzontem czasowym.

Robo-doradca Investo działa w oparciu o fundusze NN Investment Partners TFI:

–          NN Krótkoterminowych Obligacji,

–          NN Indeks Obligacji,

–          NN Globalnej Dywersyfikacji,

–          NN Polski Odpowiedzialnego Inwestowania.

Robo-doradca proponuje tanie inwestowanie, gdzie opłaty za zarządzanie w portfelu funduszy mieszczą się w przedziale 0,76%-1,16%.


*Badanie „Zoom Finance”, Kantar,  IQ 2020