ROBYG dla potrzebujących

ROBYG dla potrzebujących
Jak co roku Grupa ROBYG zaangażowała się w liczne akcje dla potrzebujących w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Wraz z PZFD firma wsparła Powstańców Warszawskich i wzięła udział w zbiórce Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego na świąteczne paczki, pełne produktów delikatesowych. Ponadto darowizny przekazano na rzecz fundacji Dziecięca Fantazja oraz Teatru za Jeden Uśmiech w ramach akcji “Lekarstwo na Nudę – Pozdrowienia z Laponii”.

Dzięki temu Mikołaj wraz ze Śnieżynką pojawili się przed Dolnośląskim Szpitalem Specjalistycznym we Wrocławiu i porozmawiali z dziećmi w oknach, a także przekazali personelowi prezenty, który rozdał je dzieciom na oddziałach. Ponadto 150 świątecznych paczek trafiło do pacjentów Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Prezenty dofinansowane przez ROBYG otrzymały ponadto dzieci w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku oraz Szpitalu Klinicznym im. Jonschera w Poznaniu. ROBYG ufundował także wigilię dla bezdomnych w Dominikańskim Duszpasterstwie Akademickim, a także dofinansował budowę żłobka w parafii Gdańsk-Letnica. Istotne wsparcie otrzymało także Pomorskie Hospicjum na świadczenie darmowej opieki paliatywnej nad chorymi dziećmi.

Paczki od Świętego Mikołaja dla chorych dzieci to indywidualne zestawy książek, kolorowanek, łamigłówek  i drobnych zabawek, przygotowywane z zachowaniem najwyższych zasad bezpieczeństwa i higieny, które mają rozweselić chore dzieciaki i rozproszyć monotonię szpitalnego życia.

„Od lat wspieramy potrzebujących, a Powstańcy Warszawscy i chore dzieci to nasi szczególni przyjaciele. Ich uśmiech i radość to nasza największa nagroda i świąteczny prezent, który możemy wspólnie dzielić. Nasze zaangażowanie jest małą cegiełką, jaką możemy wnieść w ramach naszej działalności i społecznej odpowiedzialności biznesu. Naszym podopiecznym dziękujemy za ich zaufanie, a wszystkim naszym pracownikom za zaangażowanie, dzięki któremu możemy dzielić się naszymi zyskami z potrzebującymi. Życzymy sukcesów i pomyślności w Nowym 2022 roku!” mówi Oscar Kazanelson, Przewodniczący Rady Nadzorczej ROBYG S.A.

Grupa ROBYG od lat angażuje się w lokalne inicjatywy, wspiera sztukę, kulturę, edukację czy sport. Firma podjęła także liczne działania związane z pomocą w obliczu epidemii koronawirusa – aktywnie wspierała potrzebujących, seniorów i Powstańców oraz instytucje medyczne. Łącznie od początku pandemii ROBYG przekazał ponad 430 tysięcy złotych na wsparcie i dofinansowania. Dodatkowo program CSR obejmuje realizację i nieodpłatne przekazanie projektów infrastruktury publicznej na rzecz dzielnic i miast.

W 2021 roku Grupa ROBYG przekazała donacje na ponad 220 tys. zł na rzecz:

 • Parafia w Gdańsku-Letnicy (budowa żłobka)
 • Gdański Festiwal Muzyczny
 • ZAPASNICZY KLUB SPORTOWY “GRANICA-GDANSK
 • Fundacja Dziecięca Fantazja
 • Fundacja Się Pomaga
 • Fundacja Przyjaciół Sztuk/ERA Schaeffera
 • WUKB Century – sport młodzieżowy
 • Chabad – sprzęt rehabilitacyjny
 • Fundacja Dziecięca Fantazja
 • Fundacja Avalon – rehabilitacja Mariusz Sobolewski
 • Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie – wigilia dla bezdomnych
 • Fundacja “Nikt Nie Zostaje”
 • Prekursor Art.// Dzień Dziecka i Mikołajki Instytut Matki i Dziecka
 • Teatr za 1 uśmiech
 • Zdążyć z pomocą
 • AZS Gdansk
 • PROARTPOL impresariat
 • Wiertel Fight Team
 • Trzeba marzyć
 • Centrum Praw Kobiet
 • Fundacja Domu Baudouina
 • Fundacja inspirujące przykłady
 • Fundacja Domu Baudouina
 • Pomorskie hospicjum

ROBYG przykłada szczególną wagę do idei ESG – ekologia, społeczne zaangażowanie, ład korporacyjny. Misja troski, odpowiedzialności i wsparcia obejmuje tworzenie wspólnot mieszkańców, ochronę środowiska, stosowanie ekologicznych rozwiązań, oszczędność energii, funkcjonalność, bezpieczeństwo, zrównoważone budownictwo, szkolenia i programy antykorupcyjne, ład korporacyjny oraz obszerny program CSR – wsparcia potrzebujących. Założenia, które przyświecają koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu są trwale wpisane w strategię Grupy ROBYG. Budownictwo mieszkaniowe to wyjątkowy obszar działalności gospodarczej – a jego wpływ na społeczeństwo jest ogromny. Nowopowstałe budynki zmieniają oblicze całych dzielnic, dlatego ROBYG uważa, że realizacja inwestycji to coś więcej niż tylko wzniesienie budynku. Nowe osiedle to element większego organizmu, jakim jest miasto – dlatego projekt musi być idealnie wkomponowany w otaczającą go przestrzeń. Kompetentny deweloper – taki jak Grupa ROBYG – rozpoczyna planowanie nowej inwestycji właśnie od analizy jej wpływu na bezpośrednie otoczenie, dzielnicę i samo miasto.

Grupa ROBYG zapewnia mieszkańcom swoich osiedli liczne, innowacyjne rozwiązania technologiczne – które wspierają ekologię i pozwalają zmniejszać koszty eksploatacyjne mieszkań. Wszystkie osiedla ROBYG posiadają instalację fotowoltaiczną, która wytwarza energię elektryczną zużywaną na potrzeby stref wspólnych budynku – czyli oświetlenia między innymi korytarzy, klatek schodowych, lobby czy stref fitness i miejsc zabaw dla dzieci. Jest to rozwiązanie przyjazne środowisku – wykorzystuje naturalny sposób wytwarzania energii elektrycznej, ale nie pochłania zasobów, a dodatkowo zmniejsza koszty eksploatacji budynku, co mieszkańcy odczuwają w portfelu.

Wszystkie mieszkania ROBYG w standardzie wyposażone są w nowoczesną technologię Smart House firmy Keemple. Klienci nie muszą ponosić za to rozwiązanie żadnych dodatkowych opłat. Smart House umożliwia zdalne sterowane domową elektroniką, ogrzewaniem, a także systemem bezpieczeństwa. Technologia zapewnia komfort oraz pomaga oszczędzać – dzięki niej można obniżyć rachunki za prąd nawet do 30%. Grupa ROBYG szczególnie dba o środowisko, zrównoważone budownictwo i odpowiedzialność społeczną. Spółka wprowadziła na swoich osiedlach ładowarki do samochodów elektrycznych – infrastruktura przyłączy będzie dostępna w garażach w większości budynków. Ponadto wybrane inwestycje będą posiadały miejsca zewnętrzne do ładowania – ogólnodostępne dla mieszkańców. Ponadto wdrożyła farby pochłaniające zanieczyszczenia, które zaplanowane są na elewacje nowych inwestycji – jedna ze ścian przyjmie postać artystycznego murala.