Senior radzi

Osoby dojrzałe, pomimo niewątpliwego własnego doświadczenia życiowego, stają czasami przez różnymi nowymi wyzwaniami, którego wymagają od nich pogłębiania wiedzy na różne tematy. Aktywni Seniorzy jako całkowicie naturalne traktują też stałe poszerzanie swej wiedzy. Serwis Senior.pl, pierwszy polski portal tworzony w całości z myślą o dojrzałych osobach, postanowił wyjść naprzeciw potrzebom Seniorów żądnych wiedzy i uruchomił dział Porady.

W dziale www.senior.pl/porady czytelnicy serwisu – zgodnie z nazwą działu – znajdą porady z różnych dziedzin życia, między innymi z medycyny, psychologii, finansów, relacji rodzinnych, związków międzyludzkich.

– “W serwisie Porady użytkownicy portalu Senior.pl nie znajdą długich i obszernych opracowań. Porady są z założenia możliwie zwięzłe i poruszające w sposób maksymalnie przekrojowy jeden temat. Dział jest zbiorem praktycznych porad i objaśnień na różne tematy”” – mówi Grzegorz Gacki, redaktor naczelny serwisu. – Dzięki wskazówkom specjalistów współpracujących z portalem, Czytelnicy mogą rozwiązywać swoje problemy bez konieczności szukania rozwiązania na własną rękę.

Porady stanowią źródło fachowej wiedzy z wielu dziedzin, przydatne głównie od strony praktycznej. Ze względu na specyfikę adresatów serwisu, porady dotyczą głównie zdrowia i zdrowego stylu życia, chociaż nie tylko. Twórcy serwisu nie unikają również porad z tematyki uchodzącej za społeczne tabu – relacji uczuciowych wśród Seniorów i życia erotycznego osób dojrzałych.

– “”Współczesna kultura masowa, z jej kultem młodości, wiąże wszelkie pozytywne relacje i wartości wyłącznie z osobami młodymi. Współczesne społeczeństwa często traktują Seniorów po macoszemu, odbierając wiekowi dojrzałemu prawa do rozwijania relacji międzyludzkich, przyjaźni, miłości czy także erotyzmu. Nic bardziej błędnego, bo to właśnie doświadczenie życiowe, nabywane właśnie z wiekiem, pozwala na szersze i głębsze spojrzenie na budowanie relacji uczuciowych”” – mówi Grzegorz Gacki. – “”Naszymi poradami usiłujemy ośmielić naszych Czytelników do mówienia o uczuciach. Nie tylko zresztą do mówienia – oczywiście również do działania! Seniorzy, którzy myślą, że swoje lata miłosnych uniesień mają już dawno za sobą, mogą na przykład sobie przypomnieć jakich błędów mają unikać podczas pierwszej randki “”- dodaje Grzegorz Gacki.

Obecnie w portalu Senior.pl znajduje się kilkadziesiąt porad. W każdym tygodniu przybywają nowe. Można je zarówno przeglądać w poszczególnych działach serwisu, jak i znaleźć interesujący temat przy pomocy wyszukiwarki.

* * * * * * * * *
Senior.pl
Senior.pl to serwis stworzony z myślą o osobach w wieku lat 50 i więcej oraz o ich rodzinie i bliskich. Dostarcza informacji o życiu Seniorów w Polsce i na świecie, zachęcając osoby starsze do aktywności w globalnej sieci. Misją Senior.pl jest także przeciwstawianie się dyskryminacji ze względu na wiek w jakiejkolwiek dziedzinie życia. W serwisie można znaleźć wiele wiadomości i artykuły z różnorodnych dziedzin, porady, forum wyszukiwarki oraz inne narzędzia pomagające dojrzałym osobom w sposób aktywny korzystać z Internetu. Senior.pl jest kolejnym po Kosciol.pl autorskim projektem istniejącej od 2002 roku firmy Com-Media.