Skilltrade - społeczność wymieniających się

Tysiące ludzi, miliony pomysłów – pasja nauki połączona z chęcią poznawania innych. A wszystkiemu prześwieca idea wymiany barterowej. Za chwilę w pełnej krasie ukaże się przebudowywany portal oferujący możliwość kontaktu tych, którzy chcą dawać i dostawać to, co najcenniejsze – wiedzę. Tymczasem inicjatywa prężnie działa poprzez Facebook.com.
Portal Skilltrade łączy ludzi z umiejętnościami, posiadającymi wiedzę i doświadczenie z tymi, którzy ich potrzebują. Działa w myśl zasady, że ludzie chcą się uczyć i poznawać świat dzięki wymianie. Zawiera się w haśle „Ja uczę Ciebie, Ty uczysz mnie”.

“Skilltrade to idea, która zrodziła się z naszej potrzeby i pragniemy się nią dzielić ze wszystkimi, którzy chcą dawać i brać to, co najlepsze, czyli własne pasje i talenty”” – mówi Piotr Stalewski, współautor inicjatywy.

Idea wymiany już skupiła wokół siebie 40 000 tysięcy członków. Flagowa strona (link do grupy: https://www.facebook.com/groups/Skilltradeclub/?fref=ts) szczyci się liczbą 25.000 uczestników i z każdym dniem notuje nowych pasjonatów.
Przestrzeń Skilltrade jest otwarta dla wszystkich. Każdy może zamieścić ogłoszenie, w którym powie o tym, co potrafi i co oferuje w zamian umiejętności, które chciałby posiąść.

Jednak to nie wszystko. Prócz forum wymiany pasji jest też idea budowanie społeczności, nawiązywanie nowych kontaktów i poszerzanie grona znajomych w trakcie ekscytujących spotkań. Pomysłodawcy Skilltrade dbają o to, by spotkania odbywały się cyklicznie i by wspólne spędzanie czasu było inspirujące. Są więc takie atrakcje jak wyjścia na rower czy rolki, ale i wyjazdy (dotychczas odbyły się 4,
w tej chwili trwają przygotowania do wyjazdu – wraz firmą Integraf – do Czarnogóry).

“”Proszę wejść i przekonać się, zobaczyć na własne oczy jak wygląda wymiana. Każdy, kto się przyłącza, wkracza w nowy świat, który jest dla niego źródłem inspiracji”” – podsumowuje Piotr Stalewski.