Światowe gwiazdy muzyki dołączają do społeczności TikToka

Światowe gwiazdy muzyki dołączają do społeczności TikToka
Muzyka to kluczowy element TikToka, który nie tylko pobudza kreatywność, lecz także wyznacza nowe trendy. Kultowe, znane od lat zespoły idą z duchem czasu i dołączają do społeczności platformy – od teraz możemy znaleźć na niej artystów takich jak Led Zeppelin i U2, a także posłuchać najnowszego albumu ABBY.

Niedawno do TikToka dołączyły zespoły U2 i Led Zeppelin, dzięki czemu ich muzyka i wyjątkowe treści pochodzące od artystów są teraz dostępne dla wszystkich użytkowników. Coraz częściej gwiazdy już obecne na platformie wykorzystują ten kanał do promocji swoich najnowszych osiągnięć muzycznych – tak jak Szwedzki zespół ABBA, który właśnie wydał nową płytę i zapowiada kolejne działania na TikToku związane z jej promocją.

Led Zeppelin i U2 teraz na TikToku

Na koncie legendarnego zespołu Led Zeppelin (@ledzeppelin będą zamieszczane zdjęcia udostępniane przez jego członków, klasyczne występy na żywo i inne treści wideo. Użytkownicy TikToka mogą od teraz tworzyć filmy ze ścieżką dźwiękową do dowolnego utworu z pełnej dyskografii zespołu, obejmującej ponad 100 utworów z najważniejszych albumów studyjnych i koncertowych grupy, w tym najbardziej legendarne utwory, takie jak “Whole Lotta Love” czy “Stairway To Heaven”. Led Zeppelin to jedna z kultowych i najbardziej popularnych grup we współczesnej muzyce rozrywkowej.

Do platformy dołączyli też muzycy z grupy U2, z hitami takimi jak „Beautiful Day”, „With Or Without You” i „Where The Streets Have No Name”.  Oficjalny kanał zespołu działa już pod adresem @U2.  Pochodzący z północnej części Dublina zespół U2 uznawany jest za jeden z najlepszych zespołów koncertowych na świecie. Grupa zdobyła wiele wyróżnień, w tym 22 nagrody Grammy i nominację do Oscara. U2 wciąż przyciąga fanów nową muzyką, która łączy pokolenia. Warto dodać, że w listopadzie przypada 30. rocznica wydania albumu “Achtung Baby”, w związku z tym użytkownicy TikToka mogą spodziewać się archiwalnych nagrań z występów i tras koncertowych zespołu na przestrzeni dekad. Treści oznaczone hashtagiem #U2 i powiązane z nim zyskały już ponad 249 milionów wyświetleń.

Najnowszy album ABBY dostępny na TikToku

TikTok to też miejsce, które pomaga w promocji najnowszych osiągnięć muzycznych zespołów. Jedna z najbardziej przebojowych grup w historii muzyki pop – ABBA, już od 5 listopada rozpocznie promocję najnowszego albumu na TikToku, a jednym z działań będzie transmisja live, planowana na koniec listopada. Na TikToku pojawi się też banner promujący playlistę z nowymi utworami ABBY. ABBA dołączyła do platformy w sierpniu tego roku i do tej pory ten kultowy szwedzki zespół zaobserwowało już ponad 2 milionów użytkowników platformy, a posty publikowane przez członków grupy zyskały łącznie 16,5 mln polubień.

O TikTok

TikTok jest czołową platformą krótkich filmów nagrywanych za pomocą urządzeń mobilnych. Naszą misją jest inspirowanie, pobudzanie kreatywności i sprawianie radości. TikTok posiada globalne biura w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Berlinie, Polsce, Izraelu, Dubaju, Bombaju, Krajach Nordyckich, Singapurze, Dżakarcie, Seulu i Tokio.