TikTok dołącza do Koalicji Technologicznej

TikTok dołącza do Koalicji Technologicznej

Zapewnienie bezpieczeństwa swojej społeczności jest dla TikToka priorytetem, dlatego firma dołączyła właśnie do Koalicji Technologicznej, organizacji, która działa na rzecz ochrony dzieci przed wykorzystywaniem seksualnym i nadużyciami w sieci. Poprzez członkostwo w Koalicji TikTok podkreśla, że nie akceptuje na platformie tego typu treści. Ochrona dzieci przed wykorzystaniem i nadużyciami jest globalnym wyzwaniem, które wymaga stanowczego i wspólnego działania.Partnerstwo z ekspertami

Dzięki członkostwu w Koalicji Technologicznej (Technology Coalition) TikTok pogłębi swoje oparte na dowodach naukowych podejście do interwencji i wniesie unikalne doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa dzieci. TikTok dołączy również do zarządu Koalicji Technologicznej wraz z szeregiem komitetów, których celem jest zwiększenie ochrony dzieci w Internecie i poza nim oraz zapewnienie większej przejrzystości w zakresie ewoluujących lub nowych zagrożeń dla bezpieczeństwa dzieci.

Członkostwo w Koalicji opiera się na wcześniejszych partnerstwach z wiodącymi organizacjami zajmującymi się bezpieczeństwem w sieci, takimi jak Family Online Safety Institute, ConnectSafely, National Center for Missing and Exploited Children (NCMEC), WePROTECT Global Alliance oraz Internet Watch Foundation, aby zapewnić, że polityka firmy i jej funkcje nadal będą promować bezpieczne i przyjazne środowisko dla jej społeczności. TikTok poparł również wdrożenie Dobrowolnych Zasad Przeciwdziałania Wykorzystywaniu Seksualnemu Dzieci w Internecie w celu zapewnienia spójnej i zdecydowanej reakcji na tego typu zdarzenia, we wszystkich swoich serwisach.

“Nie ma linii mety w naszych wysiłkach, jeśli chodzi o ochronę społeczności TikTok. Każdego dnia ciężko pracujemy, uczymy się, dostosowujemy i wzmacniamy nasze polityki i praktyki, aby zapewnić bezpieczeństwo naszej społeczności, i z niecierpliwością czekamy, aby wzmocnić te wysiłki dzięki partnerstwu z Koalicją Technologiczną” – powiedziała Alexandra Evans, szefowa działu Child Safety Public Policy, TikTok Europe.

Wzmacnianie bezpieczeństwa młodzieży

TikTok jest miejscem, gdzie ludzie pragną wyrazić siebie w sposób kreatywny, budować społeczność i odkrywać nowe pomysły. Kreatywna społeczność obejmuje zarówno nastolatków, jak i osoby starsze, dlatego TikTok pracuje nad tym, aby zapewnić odpowiednie do określonego wieku doświadczenia, szczególnie dla osób w wieku 13-17 lat. TikTok oferuje szereg zabezpieczeń, aby wspierać nastolatków rozpoczynających swoją cyfrową podróż. Na przykład, konta użytkowników w wieku 13-15 lat są domyślnie ustawione jako prywatne, a tylko osoby powyżej 16 roku życia mogą korzystać z bezpośrednich wiadomości i strumienia na żywo.

Dodatkowo, TikTok oferuje funkcję Family Pairing, która ma na celu zachęcenie rodziców, opiekunów i nastolatków do rozmowy i wspólnego decydowania o ustawieniach przeglądania i prywatności na platformie. Dzięki funkcji Family Pairing rodzice i opiekunowie mogą połączyć swoje konto TikTok z kontem nastolatka, aby włączyć różne ustawienia treści i prywatności, takie jak zarządzanie czasem wyświetlania i ustawienia wyszukiwania. Centrum Bezpieczeństwa dla Rodziców TikTok zawiera więcej informacji na temat narzędzi dostępnych dla rodzin.


O TikTok

TikTok jest czołową platformą dla krótkich filmów nagrywanych za pomocą urządzeń mobilnych. Naszą misją jest inspirowanie i wzbogacanie życia ludzi poprzez oferowanie im miejsca do twórczej ekspresji i wymiany doświadczeń, które są prawdziwe, radosne i pozytywne. TikTok posiada globalne biura w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Berlinie, Polsce, Izraelu, Dubaju, Bombaju, Krajach Nordyckich, Singapurze, Dżakarcie, Seulu i Tokio (www.tiktok.com/pl)