TikTok i Papaya Young Creators łączą siły w 9. edycji konkursu

TikTok i Papaya Young Creators łączą siły w 9. edycji konkursu

TikTok i Papaya Young Creators podejmują współpracę przy tegorocznej edycji. W jej ramach, pod hasłem Creative Playground by TikTok, powstaną dwie nowe kategorie, w tym – po raz pierwszy a historii konkursu – kategoria otwarta.

Jedno z najbardziej cenionych w branży reklamowych i unikatowych w skali Europy wydarzeń dla twórców reklamowych – Papaya Young Creators (wcześniej Papaya Young Directors) właśnie zmienia swoją formułę. Tegoroczna odsłona jeszcze mocniej stawia na interdyscyplinarność i inkluzywność oraz udowadnia, że w bogatym świecie contentu kreatywność ma wiele imion. Pomagać w tym będzie TikTok, który właśnie dołącza do partnerów głównych projektu i obejmuje swoim mecenatem Creative Playground by TikTok – dwie kategorie, z których jedna, pierwszy raz w kategorii konkursu, będzie otwarta dla absolutnie każdego (spełniającego wiekowe kryteria konkursu).

„TikTok, jako nowoczesna platforma rozrywkowa, jest i twórcą i tworzywem: tak uczestnikiem dzisiejszej rzeczywistości, jak i jej ważnym inspiratorem. Poprzez partnerstwo w ramach Papaya Young Creators chcemy nie tylko wspomóc rozwój lokalnej branży kreatywnej, ale także zwrócić uwagę na istotne zjawiska społeczne. Mowa o potrzebie otwartości, inkluzywności i różnorodności. Odzwierciedlimy to w obu kategoriach, które obejmiemy patronatem.” – mówi Rafał Drzewiecki, Head of Global business Marketing w TikTok CE.

“Zmiana nazwy konkursu oraz współpraca z TikTokiem jest tak naprawdę zwieńczeniem kierunku, w jakim program ewoluował już od dawna. Z roku na rok przyciągaliśmy nie tylko kandydatów i kandydatki na reżyserów i reżyserki, ale też osoby tworzące w ramach innych specjalizacji. Dzięki nowej nazwie podkreślamy potrzebę pracy zespołowej, inkluzywnego podejścia do tego, co każdy z twórców i twórczyń wnosi do projektu. Chcemy pokazać, że kreatywność i tworzenie contentu wymaga nie tylko umiejętnej reżyserii — na efekt końcowy składa się wiele talentów.” – mówi Eja Trzcińska, Head of Papaya Young Creators.

TikTok Branded Stories to format, w którym będzie należało zrealizować temat zadany przez jedną z marek – Partnerów Głównych tak, by jak najlepiej wpisać się w przestrzeń medialną TikToka. Kluczowe będzie umiejętne wykorzystanie zalet platformy: zawsze włączonego dźwięku, kreatywnych filtrów i efektów oraz pionowej orientacji obrazu. Na finalistów czekać będzie wsparcie finansowe na realizację projektów, ale także – lub przede wszystkim – pomoc mentorska i realizacyjna.

TikTok Unique Stories to zaproszenie dla wszystkich twórców video, także spoza branży reklamowej. Tutaj oceniane będą gotowe produkcje, które jednakowo mają uwzględniać charakterystykę wyrazu TikToka oraz realizować zadany motyw. Jest nim różnorodność, w jak najszerszym znaczeniu tego terminu, np.: miłości, fizyczności, czy tożsamości i poczucia przynależności.

Eksperci TikToka włączą się także w działania edukacyjne realizowane w ramach Papaya Young Creatives przygotowując i prowadząc dedykowane warsztaty i szkolenia, a następnie wspierając w procesie produkcyjnym.

Oficjalny start konkursu zaplanowany jest na 31.01.2022 r. Więcej informacji o kategoriach oraz pozostałych partnerach konkursu wkrótce na: https://www.papayayoungcreators.com/

O TikTok

TikTok jest czołową platformą krótkich filmów nagrywanych za pomocą urządzeń mobilnych. Naszą misją jest inspirowanie, pobudzanie kreatywności i sprawianie radości. TikTok posiada globalne biura w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Berlinie, Polsce, Izraelu, Dubaju, Bombaju, Krajach Nordyckich, Singapurze, Dżakarcie, Seulu i Tokio.

O Papaya Young Creatives

Inicjatywa pod nową nazwą Papaya Young Creators to coś więcej niż konkurs dla młodych reżyserów i reżyserek, to zwrócenie uwagi na potrzebę pracy zespołowej, inkluzywnego podejścia do tego, co każdy z twórców wnosi do projektu, ale też pokazanie, że kreatywność i tworzenie contentu wymaga nie tylko umiejętnej reżyserii.

Konkurs adresowany jest do wszystkich osób, które uważają się za kreatywne, są obserwatorami i konsumentami contentu, miłośnikami filmu, muzyki, kultury i sztuki. Kreatywność może mieć wiele imion i wymiarów, dlatego w Papaya Young Creators cenimy pomysł. Wyjątkowe podejście do tematów i oryginalne odpowiedzi na creative startery. W konkursie może wziąć udział każdy i każda w wieku 20-35 lat (liczone rocznikowo 1987-2002).