TikTok uruchamia odświeżoną wersję Centrum Przejrzystości

TikTok uruchamia odświeżoną wersję Centrum Przejrzystości

TikTok uruchomił odświeżoną wersję Centrum Przejrzystości. Jest to nowa przestrzeń, w ramach której platforma publikuje informacje dotyczące tego, jak zapewnia bezpieczeństwo swoim użytkownikom. Oprócz dotychczasowych zasobów takich jak Zasady Społeczności czy Sprawozdania na temat otwartości, pojawiły się nowe raporty poświęcone kwestii usuwania treści i udostępniania informacji prywatnych na wniosek organów ścigania.

Zaktualizowane Centrum Przejrzystości jest dla TikToka ważnym krokiem w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa i odpowiedzialności społeczności platformy oraz transparentności danych jej użytkowników. To globalne centrum udzielania informacji o tym, w jaki sposób platforma zabezpiecza i chroni wrażliwie informacje dotyczące użytkowników.

„Dzięki odświeżonej wersji Centrum Przejrzystości, w jednym miejscu zgromadziliśmy najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa naszych użytkowników. Dodatkowo, forma prezentacji danych jest teraz bardziej czytelna i zrozumiała poprzez wprowadzenie interaktywnych wykresów oraz grafik przedstawiających najważniejsze dane. Naszym celem jest stworzenie przyjaznej platformy informacyjnej  dla naszych użytkowników, która w klarowny sposób pokaże im, w jaki sposób TikTok chroni ich dane i publikowane treści” – mówi Sylwia Chada, General Manager TikTok w Polsce i Europie Centralnej.

Publikowane przez TikToka sprawozdania na temat otwartości zawierają aktualne informacje o systemach zabezpieczających dane użytkowników i obowiązujących regulacjach prawnych platformy. Przedstawiają m.in. liczby usuniętych kont oraz reklam, które naruszały Zasady Społeczności TikToka lub Warunki Korzystania z Serwisu. Najnowsze raporty dotyczą kwestii usuwania treści i udostępniania informacji prywatnych na wniosek organów ścigania, a także roli, jaką platforma pełni w podejmowaniu czynności prawnych.

W Centrum Przejrzystości można znaleźć opublikowane ostatnio:

  • Raport dotyczący żądań informacji, który obejmuje zakres, w jakim TikTok jest zobowiązany do udzielenia odpowiedzi na wnioski organów ścigania dotyczące informacji o użytkownikach w sposób respektujący ich prywatność i wszelkie inne prawa osobiste.
  • Raport dotyczący żądań usunięcia treści ze strony władz, zawierający informacje o przypadkach, w których konieczne jest usunięcie lub ograniczenie treści zgłaszanych przez organy władz.
  • Raport dotyczący zgłoszeń treści naruszających własność intelektualną, dotykający problemu udostępniania treści naruszających własność intelektualną stron trzecich.

Odświeżone Centrum Przejrzystości wraz z treścią najnowszych raportów znaleźć można tutaj www.tiktok.com/transparency

O TikTok

TikTok jest czołową platformą krótkich filmów nagrywanych za pomocą urządzeń mobilnych. Naszą misją jest inspirowanie, pobudzanie kreatywności i sprawianie radości. TikTok posiada globalne biura w Los Angeles, Nowym Jorku, Londynie, Paryżu, Berlinie, Polsce, Izraelu, Dubaju, Bombaju, Krajach Nordyckich, Singapurze, Dżakarcie, Seulu i Tokio.