Większe bezpieczeństwo zakupów. Na rynek wchodzi streamPRO+

Większe bezpieczeństwo zakupów. Na rynek wchodzi streamPRO+

Sklepy stacjonarne, które chcą zyskać zaufanie klientów, muszą w post-covidowej rzeczywistości zadbać o odpowiednie standardy bezpieczeństwa. Konsumenci mają spore oczekiwania dotyczące odpowiedniej organizacji sklepu i zachowania zasad higieny. Badania pokazują, że wózki sklepowe to siedlisko bakterii, drobnoustrojów i wirusów. Odpowiedzią na to wyzwanie jest innowacyjne urządzenie streamPRO+ – pierwsze w Europie skuteczne i systemowe rozwiązanie do dezynfekcji wózków sklepowych.

Naukowcy od lat alarmują, że wózki sklepowe to siedlisko bakterii i wirusów. Pandemia koronawirusa ponownie przypomniała o tych zagrożeniach wskazując, że COVID-19, to kolejne z przenoszonych drogą kropelkową zagrożeń, które człowiek mimowolnie roznosi dotykając różnych przedmiotów.

Wózki sklepowe to źródło bakterii i wirusów

Każde zakupy spożywcze zaczynamy od sięgnięcia po wózek. Układamy w nim wybrane produkty zupełnie nieświadomi, że ta trywialna czynność wiąże się z ryzykiem dla naszego zdrowia. Wózki sklepowe są narażone na 3 źródła zakażeń – przenoszone przez ludzi oraz zwierzęta, a także te związane z resztkami jedzenia. Badania wskazują, że na rączce wózka obecne są zarówno bakterie, wirusy, jak i pałeczki okrężnicy E.Coli, paciorkowce, gronkowce, a także jaja pasożytów.

Stosowana obecnie praktyka czyszczenia wózków wcale nie uspokaja. Sklepy starają się zapewnić klientom bezpieczeństwo, ale sposób, w jaki one funkcjonują w przestrzeni sklepowej, wymaga rozwiązań systemowych. Nie wystarczy przetarcie rączki wózka raz w miesiącu, nawet raz dziennie. Ten proces należy przeprowadzać po każdorazowym skorzystaniu przez klienta z danego wózka, by uniknąć zagrożeń. Antidotum na wyzwania wielu sklepów stacjonarnych jest innowacyjne rozwiązanie dezynfekujące na rynku streamPRO+.

Urządzenie streamPRO+ to rozwiązanie, które może realnie odmienić proces zakupowy. Zostało opracowane tak, aby umożliwić na miejscu, w przestrzeni zakupów sprawną i skuteczną dezynfekcję. Proces ten przebiega dwuetapowo. W pierwszej części urządzenia przeprowadzane jest odkażanie wózków specjalnym roztworem dezynfekującym. W drugiej części naświetla się je światłem UV-C, dokładnie takim jak stosowane jest w laboratoriach i szpitalach – wskazuje Łukasz Majewski, CEO w Terytorium Sp. z o.

Urządzenie zostało oficjalnie zgłoszone w Urzędzie Patentowym RP jako wzór użytkowy. StreamPRO+ został zaprojektowany i opracowany przez firmę Terytorium Sp. z o. o. Obecnie wraz z dystrybutorem, firmą Henry Kruse Polska, prowadzi rozmowy z największymi sieciami obecnymi na polskim rynku i europejskim rynku.

Pomysł na urządzenie zrodził się na początku pandemii. Zauważyliśmy wzrost zainteresowania kwestami bezpieczeństwa zdrowotnego w sklepach. Konsumenci zaczęli zwracać większą uwagę na higienę oraz stosowanie zasad ograniczających możliwość zarażenia koronawirusem – mówi Marcin Zieliński, Head od Sales w Terytorium Sp. z o. o. Zdaliśmy sobie sprawę, że w sieciach sprzedaży, oprócz stosowania rękawiczek i zachowania dystansu, bardzo ważne jest zadbanie o odpowiednie odkażanie sprzętu najczęściej dotykanego w czasie dokonywania zakupów – wózków sklepowych. Dzięki doświadczeniu w sektorze sprzedaży oraz zaangażowaniu zespołu w ciągu trzech miesięcy zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy innowacyjne urządzenie, które skutecznie je dezynfekuje.


Grupa Reklamowa Terytoriumod 15 lat wspiera sprzedaż najlepszych marek. Posiada własny, solidnie wyposażony park maszynowy oraz możliwość obróbki różnych materiałów. Pracuje z najlepszymi. Realizuje projekty dla dużych, wymagających marek. Na swoim koncie posiada tysiące ciekawych projektów. Do każdego z nich podchodzi z pasją i zaangażowaniem. Śledzi trendy w designie, stosowanych materiałach i technologiach. Wszystkie te nurty stara się ambitnie łączyć, dzięki temu realizacje GRT są innowacyjne i świeże. Grono Kontrahentów Grupy to w przeważającej mierze stałe, wieloletnie współprace.

STREAMPRO+ – pierwsze w Europie skuteczne i systemowe rozwiązanie do dezynfekcji wózków sklepowych Urządzenie pracuje w oparciu o 2 fazy dezynfekcji – odkażanie alkoholem o stężeniu 70% oraz naświetlanie dwiema lampami emitującymi promienie ultrafioletowe UV – C. STREAMPRO+ został zaprojektowany i opracowany przez firmę Terytorium Sp. z o. o. Został zgłoszony w Urzędzie Patentowym RP jako wzór użytkowy.