Z AutoMapą® zimą bezpieczniej

Zima to trudny okres dla wszystkich kierowców. Śnieżyca, mgła, ciemność. Przez zmrożone okna samochodu niewiele widać. Śliskie drogi oraz zaśnieżone znaki drogowe to tylko niektóre z problemów, które lada dzień spotkają kierowców. Z AutoMapą pokonywanie dróg w trudnych warunkach jest łatwiejsze i bezpieczniejsze.

AutoMapa bez względu na porę roku okazuje się przydatnym narzędziem, jednak korzyści płynące z jej używania szczególnie wyraźnie można odczuć w sezonie zimowym gdy zmrok zapada już po godzinie 15-tej. To właśnie wtedy chwile grozy na drogach przeżywają nawet najbardziej doświadczeni kierowcy. W czasie śnieżycy, gdy widoczność maleje często niemalże do zera problem z dotarciem do celu ma nawet świetnie znający teren kierowca. Głos pilota jak po sznurku poprowadzi najszybciej do celu, informując o każdym manewrze. Możliwość dostosowania obrazu mapy do warunków pogodowych sprawi, że w każdej chwili można odleźć na ekranie swoje położenie. Nawet, gdy za oknem panuje ciemność. Natomiast gdy pogubimy się w labiryncie ulic wielkiego miasta AutoMapa błyskawicznie wyznaczy nową trasę.

Systemy do nawigacji stają się coraz prostsze w obsłudze. Umieszczone nad kokpitem samochodu znajdują się zawsze w zasięgu wzorku, ale w takim miejscu, że nie odciągają uwagi od tego co dzieje się na drodze. „Coraz więcej Klientów pojawiających się w naszym warsztacie samochodowym używa na co dzień systemów nawigacyjnych. I nic dziwnego bo są bardzo pomocne w podróży, szczególnie zimą, kiedy kierowcy muszą wykazać się szczególną ostrożnością na drogach” – mówi Sergiusz Spotowski, doradca serwisowy firmy mechanic.pl, profesjonalnego warsztatu samochodowego. ”Bezpieczeństwo to podstawa i oprócz rutynowych przygotowań do sezonu zimowego, jak wymiana opon, zmiana płynu spryskiwacza na nie zamarzający oraz sprawdzenie stanu wycieraczek i oświetlenia, równie ważne jest zdecydowane oraz przemyślane zachowanie na trasie. AutoMapa powoduje, że kierowca wie dokąd jechać i czuje się pewnie nawet w całkowicie obcym terenie. Przez to po prostu znacznie mniej się męczy podczas jazdy i spokojniej reaguje na sytuację na drodze. Może cała swoją uwagę skupić na obserwacji a nie na wypatrywaniu nieczytelnych zimą znaków drogowych i nazw ulic czy punktów orientacyjnych.”– dodaje.

Obecnie spotkanie kierowcy korzystającego z GPS nie należy już do rzadkości. Postęp technologiczny i powszechna miniaturyzacja sprawiły, że urządzenia do nawigacji stały się niezawodne, poręczne, a co ważniejsze dostępne za nieduże pieniądze. Odkąd administracja USA podjęła decyzję o udostępnieniu sygnału GPS do celów cywilnych, masowo produkowane odbiorniki GPS mogą określić swoje położenie z dokładnością do kilku metrów. AutoMapa – najdokładniejsza mapa cyfrowa Polski – pozwala pewnie i bezpiecznie dojechać do każdego zakątka kraju. Mapy zawarte w AutoMapie jako jedyne posiadają pokrycie 100% sieci dróg prowadzących do miejsc zamieszkania w Polsce. Dzięki najnowszej aktualizacji program też jako jedyny na rynku może pochwalić się dokładnymi planami wszystkich miast w Polsce. Liczba obrysów poszczególnych budynków wzrosła do 1.6 mln a liczba dokładnych punktowych adresów wynosi już 1,2 mln. AutoMapa jest jedynym na rynku systemem nawigacyjnym z obrysami budynków oraz ich punktowymi dokładnymi adresami – nic dziwnego więc, że jest tak silnie preferowana przez taksówkarzy.

Dokładne dane to nie jedyne cechy AutoMapy, które przekonują kierowców do korzystania z nawigacji GPS. Duże znaczenie ma także funkcjonalność i łatwość obsługi systemu. W pamięci odbiornika można m.in. zapisać współrzędne miejsc, które uznamy za interesujące, bądź takich gdzie przy ponownym pokonywaniu trasy warto zachować szczególną ostrożność. AutoMapa potrafi ostrzegać dzwiękowo o takich miejsach. Zarówno tych wpisanych przez użytkownika jak i tych dostarczanych w zestawie fabrycznym. Cennym uzupełnieniem jest możliwość skorzystania z ponad 52 tys. ważnych punktów zgromadzonych przez innych użytkowników AutoMapy w serwisie poi.mobilne.net. Szczególnej uwadze polecamy miejsca, gdzie można się zatrzymać, ogrzać i odpocząć (restauracje, stacje benzynowe, pensjonaty, itp.) podczas pokonywanych w niesprzyjających warunkach tras.

*****
AutoMapa® XL to system nawigacji satelitarnej (GPS) prowadzący „od drzwi do drzwi” przy pomocy komunikatów głosowych i wizualnych. Mapy zawarte w produkcie jako jedyne na rynku zawierają m.in. kompletną sieć 453 tys. km dróg Polski, 52 tys. miejscowości, w tym 1 250 najważniejszych z pełną informacją nawigacyjną, 1,2 mln adresów poszczególnych budynków i 1,6 mln obrysów budynków oraz 60 tys. punktów użyteczności publicznej (tzw. POI). AutoMapa® to również: 105 typów komunikatów głosowych podających rodzaj manewru i odległość, 4 rodzaje wyznaczanych tras (w tym przełajowa – 4×4), 9 kategorii dróg (od gruntowych do Autostrad), 680 km autostrad, 234 tys. km dróg gruntowych, 137 tys. km rzek, 20 tys. jezior, 95 tys. km2 lasów oraz 30 tys. km linii kolejowych.