Z eDO App całkowicie zdalnie skorzystasz z produktów inwestycyjnych UNIQA

Z eDO App całkowicie zdalnie skorzystasz z produktów inwestycyjnych UNIQA

UNIQA TFI i Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych wdrożyły rozwiązanie umożliwiające całkowicie zdalne korzystanie z bogatej oferty produktów inwestycyjnych. Wystarczy e-dowód oraz smartfon z NFC i zainstalowaną bezpłatną aplikacją eDO App.

 

Od teraz za pośrednictwem strony fundusze.uniqa.pl dzięki eDO App w kilku prostych krokach można zacząć inwestować online. Wystarczy wybrać jedną z dostępnych strategii inwestycyjnych z bogatej oferty funduszy inwestycyjnych albo jeden z atrakcyjnych programów oszczędnościowych: IKZE (Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego) czy IKE (Indywidualne Konto Emerytalne).

„Głównym celem PWPW, który konsekwentnie realizujemy, jest dbałość o jakość usług oraz ich dostępność dla obywateli. Dlatego cały czas rozszerzamy grono firm korzystających z eDO App. Współpraca z UNIQA otwiera przed użytkownikami aplikacji nowe możliwości. To pierwsze towarzystwo funduszy inwestycyjnych, które dołączyło do grona naszych partnerów” – mówi Maciej Biernat prezes PWPW.

„UNIQA TFI oferuje całe spektrum strategii inwestycyjnych oraz programów emerytalnych, których wyniki inwestycyjne od wielu lat znajdują się w gronie najlepszych na rynku. Aby ułatwić klientom dostęp do tych produktów, UNIQA stawia na rozwój różnych kanałów dystrybucji, w tym bezpośrednio przez internet. Współpraca z PWPW i wdrożenie eDO App stawia nasze towarzystwo w grupie liderów rozwoju zdalnych kanałów dystrybucji w Polsce. Klientom daje zaś możliwość zakupu bez wychodzenia z domu, co w dobie pandemii ma dodatkowe znaczenie” – mówi Robert Garnczarek, prezes UNIQA TFI.

Z perspektywy klienta największą zaletą korzystania z eDO App podczas otwierania rejestru funduszy inwestycyjnych jest bezpieczeństwo. Aplikacja bazuje na zaawansowanych zabezpieczeniach kryptograficznych oraz wymaga potwierdzenia operacji indywidualnym kodem PIN. Umożliwia nie tylko potwierdzenie tożsamości, ale także szybkie wypełnienie formularza danymi odczytanymi bezpośrednio z warstwy elektronicznej dowodu.

eDO App zbiera pozytywne opinie stale powiększającego się grona użytkowników – obecnie jest ich już ponad pól miliona. Została także doceniona przez ekspertów. W 2020 roku PWPW została za nią uhonorowana statuetką „Innowatory WPROST” – prestiżową nagrodą dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce w kategorii „Telekomunikacja, technologia i usługi dla biznesu”.

Aplikację można pobrać ze sklepów Google Play, App Store, App Gallery na smartfony z anteną NFC i systemami Android (od wersji 6.0) oraz iOS (od wersji 13.2 dla iPhone’a 7 i nowszych).

Fundusze inwestycyjne to jedna z form oszczędzania ciesząca się wśród Polaków coraz większą popularnością, w której uczestnik nabywa jednostki wybranego funduszu. Zaletą takiego inwestowania jest brak konieczności śledzenia i analizowania zmian zachodzących na rynku, a także podejmowania decyzji inwestycyjnych. Tym zajmuje się zespół zarządzający funduszem, który sprawuje także kontrole i nadzór na poprawnym przebiegiem całego procesu. To dobry wybór dla osób, które nie posiadają wystarczającej wiedzy oraz nie dysponują czasem do inwestowania na giełdzie i chcą dopasować portfel inwestycyjny do swoich możliwości.

Źródło informacji: PAP MediaRoom