Zakończył się konkurs inwestycyjny Alior Trader

Zakończony konkurs Alior Trader skierowany był do osób inwestujących na rynku walutowym. Łączna pula nagród wyniosła aż 200 000 zł, a zwycięzca, który osiągnął najwyższy zwrot z inwestycji, otrzymał 100 000 zł.
Warunkiem udziału w konkursie było posiadanie lub założenie rachunku Alior Trader i zainwestowanie minimum 1500 zł. Nagroda główna, 100 000 zł, przypadła graczowi, który uzyskał najwyższy zwrot z inwestycji w okresie od 2 czerwca do 5 lipca br. – zwycięzca osiągnął stopę zwrotu na poziomie prawie 830%. Poza nagrodami pieniężnymi do zdobycia były także smartfony Sony Xperia Z, które trafiły do inwestorów osiągających najwyższy wynik w danym tygodniu. Na zakończenie konkursu przyznano także nagrodę dodatkową dla osoby, która zaprosiła do udziału w konkursie największą liczbę znajomych.

Rankingi inwestorów, prowadzone w ujęciu dziennym, tygodniowym i ogólnym, dostępne były na przygotowanej na potrzeby konkursu stronie internetowej http://www.trader.aliorbank.pl/. Na witrynie konkursowej można było także dokonać rejestracji, poznać szczegóły konkursu, ofertę platformy walutowej oraz założyć rachunek Alior Trader.

W trakcie konkursu uczestnicy dokonali ponad 53 tys. transakcji. Do dyspozycji inwestorów było ponad 220 instrumentów, jednak najpopularniejszym okazała się para walutowa EUR/USD, na drugim miejscu uplasowała się para USD/JPY. Najbardziej aktywni uczestnicy dokonali nawet po kilka tysięcy operacji. Część inwestorów korzystała z modułu do handlu algorytmicznego, Algo Studio.

Miejsce Stopa zwrotu
1 829,96%
2 715,85%
3 403,92%
4 281,91%
5 279,21%
6 271,36%
7 207,99%
8 192,84%
9 172,83%
10 166,69%
Stopa zwrotu 10 najlepszych graczy w rankingu ogólnym konkursu Alior Trader

Alior Trader to nowoczesna platforma inwestycyjna, umożliwiająca zawieranie transakcji na rynkach OTC przez inwestorów indywidualnych. Alior Trader prezentuje w czasie rzeczywistym najlepsze oferty kupna i sprzedaży, dostarczane przez największe banki na świecie – notowania indeksów, ceny towarów oraz kursy walut. Platforma daje możliwość handlu na ponad 220 instrumentach finansowych, a czas realizacji zlecenia to ok. 300 milisekund, a dzięki dostępowi do serwisu informacyjnego Thomson Reuters z komentarzami rynkowymi i sygnałami transakcyjnymi, inwestorzy mogą podejmować trafniejsze decyzje.

Rachunek Alior Trader można założyć w dowolnym oddziale Alior Banku lub online, bez konieczności wizyty w placówce, czy oczekiwania na kuriera. Otwarcie rachunku oraz jego prowadzenie są bezpłatne, a przelewy pomiędzy rachunkiem Alior Trader i kontem w Alior Banku są realizowane natychmiastowo.