Zapytaj KLM - niecodzienna akcja linii lotniczej

Do końca tygodnia można zadawać pytania związane z lataniem ekspertom linii KLM na popularnym blogu podróżniczym – Podrozniccy.com. „Podróżnym w czasie lotu zwykle nasuwa się mnóstwo pytań: gdzie jest moje wyjście ewakuacyjne, kiedy podadzą jedzenie, dlaczego musimy kołować, kiedy skończą się turbulencje” – wylicza Jakub Górnicki, współautor bloga Podrozniccy.com
i pomysłodawca akcji. „Można je mnożyć bez liku i właściwie na każdym etapie podróży samolotem. Zawsze zastanawiałem się dlaczego linie lotnicze tak rzadko udzielają informacji na temat swojej działalności, pozostawiając miejsce na domysły. I tak zrodził się pomysł na tę akcję” – podsumowuje Jakub Górnicki.

„KLM przywiązuje dużą wagę do otwartej komunikacji z pasażerami, dlatego bardzo chętnie zaangażowaliśmy się w akcję zaproponowaną przez Podróżnickich” – mówi Agnieszka Plewczyńska, Marketing Manager AIR FRANCE KLM Poland. „Lubimy wyzwania, dlatego też podjęliśmy kolejne przystępując do tego pomysłu. Jesteśmy bardzo ciekawi, o co zapytają nas internauci”– dodaje Agnieszka Plewczyńska.

Akcja „Zapytaj KLM” potrwa od 19 do 25 sierpnia br. W tym czasie na forum bloga Podrozniccy.com (http://podrozniccy.com/pl/forum) internauci mogą zgłaszać swoje pytania związane z lataniem. Będą one monitorowane i przekazywane odpowiednim ekspertom KLM w Polsce i na świecie, aby odpowiedzi były precyzyjne i praktyczne. Przedstawiciele holenderskiego przewoźnika będą odpowiadali na zapytania stopniowo w czasie trwania akcji oraz w kolejnych dniach po 25 sierpnia br.

„My również mamy mnóstwo pytań dotyczących oferty holenderskiego przewoźnika, jego siatki połączeń, lotów oraz związanych z podróżami w egzotyczne miejsca” – uśmiecha się Ania Górnicka, współautorka bloga Podrozniccy.com. „Poprzeczka będzie ustawiona bardzo wysoko, aby przedstawiciele KLM mogli się wykazać” – dodaje.

„Popularny format AMA (Ask Me Anything) chcieliśmy zorganizować wspólnie
z Podróżnickimi, gdyż blog ten cieszy się popularnością szczególnie wśród osób, które poszukują inspiracji i pomysłów do podróżowania. Właśnie do tej grupy internautów adresujemy forum „Zapytaj KLM” – podsumowuje Agnieszka Plewczyńska.

Organizatorzy zapowiadają, że jeśli akcja spotka się z przyjaznym odzewem internautów będzie częściej powtarzana.

*********
PODRÓŻNICCY.COM

Ania i Jakub Górniccy prowadzą od września 2011 roku bloga podróżniczego – podróżniccy.com . W 2012 roku zajęli pierwsze miejsce w rankingu blogów podróżniczych magazynu „Press”, zostali też okrzyknięci najbardziej wpływowymi blogerami 2012 roku. W tym samym roku blog otrzymał Grand Prix w konkursie „Witkacy pod Strzechy” oraz nagrodę specjalną konkursu „Skok w Blog” na Zingtravel.pl. Podróżniccy organizują spotkania okołopodróżnicze z cyklu „Wachlarz” oraz prowadzą wypożyczalnię sprzętu dla podróżujących.

AIR FRANCE KLM

Grupa AIR FRANCE KLM jest znaczącym graczem w branży transportu lotniczego i niekwestionowanym liderem w obsłudze rejsów dalekiego zasięgu do i z Europy. Obecnie AIR FRANCE KLM może poszczycić się ponad 77 milionami pasażerów i transportem 1,4 miliona ton ładunków rocznie. Grupa obsługuje łącznie 243 porty lotnicze zlokalizowane w 103 krajach, a jej flota liczy 573 samoloty. Linie, posiadające porty macierzyste na lotniskach Paryż-Charles de Gaulle i Amsterdam-Schiphol, obsługują łącznie ogromną sieć połączeń. Grupa posiada również wiodący w Europie program lojalnościowy Flying Blue, liczący już ponad 21 milionów członków. AIR
FRANCE KLM wspólnie z partnerami – liniami Delta i Alitalia – tworzy największe transatlantyckie joint venture, które obsługuje ponad 250 lotów dziennie. AIR FRANCE i KLM należą do sojuszu SkyTeam, który zrzesza 19 przewoźników lotniczych. Za pośrednictwem SkyTeam pasażerowie zyskują szeroki dostęp do globalnej sieci połączeń – ponad 15,5 tysiąca lotów dziennie, do 1000 miejsc, w 187 krajach. Więcej informacji o AIR FRANCE KLM dostępnych jest na stronie: www.airfranceklm.com .