Zostań św. Mikołajem – ile to kosztuje i ile można na tym zarobić

Mikołajem można zostać na własny użytek – w gronie najbliższych, w dzień Wigilii, a także komercyjnie – w centrum handlowym. Czy bycie Mikołajem się opłaca?
Praca w charakterze Świętego Mikołaja wymaga znajomości kolęd, umiejętności bawienia się z dziećmi a także refleksu. Zdarzają się bowiem dociekliwe dzieci, które Świętego pytają, gdzie zaparkował sanie czy – co jedzą renifery? W grudniu Mikołaja w charakterystycznym czerwonym stroju spotkać można w galeriach handlowych, podczas imprezy kulturalnej, jest on atrakcją dla dzieci w przedszkolach i domach kultury.

Św. Mikołaj domowy a komercyjny

Co roku w grudniu na portalach agregujących oferty pracy zaczynają pojawiać się ogłoszenia dotyczące pracy w charakterze Św. Mikołaja. Oferty kierowane są zarówno do studentów (np. roznoszenie ulotek w stroju Św. Mikołaja), jak i do mężczyzn w wieku od 50 lat do pracy jako Święty w centrum handlowym czy podczas firmowej Wigilii. Zdarzają się również ogłoszenia od osób prywatnych, które chcą, aby św. Mikołaj zjawił się u nich w domu.

Za Mikołaja coraz częściej przebierają się także ojcowie, dziadkowie, głowy rodziny. To doskonała zabawa zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Zapotrzebowanie na ekwipunek św. Mikołaja zaczyna się już przed Mikołajkami a kończy dopiero po Świętach.

Inwestycja w strój

Aby zostać profesjonalnym Mikołajem, warto zainwestować w odpowiedni strój. Cena stroju dla Świętego Mikołaja w supermarkecie zaczyna się już od kilkunastu złotych, jeśli jednak chcemy mieć pewność, że strój jest porządny, warto zainwestować więcej.

– “Dzieci potrafią od razu wychwycić wystającą gumkę czy nieudolnie przyklejoną brodę &#8211