Podcasty o bezpieczeństwie w sieci - kolejny wspólny projekt stacji radiowych Agory i OLX

Podcasty o bezpieczeństwie w sieci - kolejny wspólny projekt stacji radiowych Agory i OLX
Jak nie dać się oszukać w sieci? Jak uniknąć pułapek zakładanych na nas w e-mailach czy SMSach? I jak dbać o bezpieczeństwo urządzeń czy programów, z których na co dzień korzystamy? O tym wszystkim można usłyszeć w dwóch nowych podcastach przygotowanych przez stacje radiowe Agory – Radio TOK FM oraz rozgłośnie muzyczne Grupy Radiowej Agory we współpracy z OLX. Seria „Odeprzyj e-atak” jest już dostępna na platformie podcastowej TOK FM – na tokfm.pl oraz w aplikacji TOK FM, a cyklu „FRAUDycja” dodatkowo można słuchać na stronach internetowych Radia Złote Przeboje, Radia Pogoda i Rock Radia.

 

Codziennie jesteśmy narażeni na ataki cybeprzestępców – w wyniku ich ataku możemy stracić nie tylko dostęp do konta mailowego, ale i wszystkie pieniądze. Niewinnie wyglądający SMS czy e-mail mogą być przyczyną kłopotów związanych z wyłudzeniem danych czy dostępu do konta bankowego. Stacje radiowe Agory wraz z OLX chcą edukować swoich sluchaczy i podpowiedzieć im, co powinno wzbudzić ich czujność.
Od końca października 2021 r. zainteresowani tą tematyką mogą słuchać podcastu „Odeprzyj e-atak”. Składa się on z 4 odcinków, które prowadzi Jan Stradowski, a partnerem redakcyjnym cyklu jest OLX. Dostęp do podcastu jest możliwy dla wszystkich internautów na tokfm.pl oraz w aplikacji TOK FM.

 

– Wielu z nas nie uwierzy, że cyberatak jest realny, aż sami nie padniemy jego ofiarą. Ten cykl ma pomóc zrozumieć zagrożenie, pokazać je na konkretnych przykładach i dać narzędzia obrony. Nasze komputery, telefony, nasze konta w mediach społecznościowych są wystawione na działania oszustów czy wymierzonych w nas wirusów. W rozmowach, które prowadzi nieoceniony Jan Stradowski, chcemy podpowiedzieć naszym słuchaczom, jak być mądrym przed szkodą – mówi Magdalena Birecka, redaktor naczelna tokfm.pl zastępczyni redaktor naczelnej Radia TOK FM.

 

OLX jest też partnerem drugiej audycji online poświęconej cyberbezpieczeństwu – podcastu „FRAUDycja”. Liczy on 5 części, a jego prowadzącą jest Anna Stachowska. W gronie jej rozmówców znaleźli się m.in. Adam Haertle z serwisu Zaufana Trzecia Strona, Filip Marczewski z Cert Polska czy prokurator Agnieszka Gryszczyńska z Prokuratury Krajowej.
Odcinki „FRAUDycji” dostępne są nie tylko na platformie podcastowej TOK FM (m.in. na tokfm.pl), ale także na www.zloteprzeboje.pl, www.rockradio.pl oraz na www.radiopogoda.pl.

 

– Kwestie bezpieczeństwa w sieci dotyczą bardzo szerokiej grupy osób. Są niezależne od wieku, zainteresowań czy biegłości w posługiwaniu się narzędziami internetowymi. Dlatego staramy się uczulać na nie słuchaczy Radia Złote Przeboje, Radia Pogoda i Rock Radia – a dokładniej użytkowników coraz szerszej oferty podcastowej naszych stacji muzycznych – komentuje Piotr Jaroszewski, dyrektor stacji muzycznych Grupy Radiowej Agory.
– Edukowanie w zakresie bezpieczeństwa od lat jest jedną z misji OLX. Tworzone przez nas kampanie z dystansem i przymrużeniem oka, ale co najważniejsze, z ogromną skutecznością tłumaczą, jak nie dać się oszukać w sieci. Wiemy, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i każdemu może zdarzyć się dać złapać na haczyk. Podcast to dobry sposób na wyjaśnienie, dlaczego warto się czasem zatrzymać, poświęcić czynnościom wykonywanym w telefonie lub komputerze więcej czasu, być czujnym. Cieszymy się, że w tej serii mówimy jednym głosem z wybitnymi ekspertami w branży, z którymi mamy przyjemność “od kuchni” współpracować na co dzień – wyjaśnia Paulina Rezmer, reprezentująca serwis OLX.

 

Cykle podcastowe „Odeprzyj e-atak” i „FRAUDycja” wspiera promocja na tokfm.pl, www.zloteprzeboje.pl, www.rockradio.pl oraz na www.radiopogoda.pl, a także w mediach społecznościowych wszystkich stacji. Dodatkowo, seria jest promowana również na wybranych platformach streamingowych.

Za towarzyszącą seriom ofertę partnerską odpowiada Tandem Media, broker kinowo-radiowy Agory.

Dodatkowe informacje na temat bezpieczeństwa w sieci można znaleźć też na blog.olx.pl.

To kolejny wspólny projekt podcastowy stacji radiowych Agory i Tandem Media oraz OLX. Już od ponad 3 lat w podcaście „Dobra praca” TOK FM wraz z OLX doradza odbiorcom w kwestii rozwoju zawodowego, decyzji związanych ze ścieżką kariery, a także satysfakcji z pracy. Jesienią br. ukazały się odcinki kolejnego, 7. sezonu „Dobrej pracy”.


Tandem Media, broker kinowo-radiowo-podcastowy, pośredniczy m.in. w sprzedaży czasu reklamowego w stacjach radiowych Grupy Radiowej Agora (Radio Złote Przeboje, Rock Radio, Radio Pogoda oraz TOK FM) i rozwija ofertę reklam audio związanych z podcastami.

Platforma podcastowa TOK FM to propozycja Agory dla wszystkich słuchaczy podcastów. Na tokfm.pl i w aplikacji TOK FM można słuchać audycji obecnych na antenie Radia TOK FM, materiałów archiwalnych oraz podcastów tworzonych wyłącznie na potrzeby internetu. Subskrybenci dostępu Premium TOK FM mają do wyboru już ponad 75 tys. audycji politycznych, ekonomicznych, naukowych, poradniczych i innych. Rośnie też liczba wykupionych subskrypcji Premium TOK FM – z oferty stacji na koniec września br. korzystało już ponad 25 tys. subskrybentów.