Podsumowanie akcji CSR 2021 Grupa iCEA

Podsumowanie akcji CSR 2021 Grupa iCEA

Odpowiedzialność społeczna to istotny element działań Grupa iCEA. Od początku organizacja realizowała działania CSR oparte na długoterminowej strategii, będącej wyrazem troski o ludzi, zwierzęta i środowisko. Angażując się w akcje charytatywne, chcemy mieć realny wpływ na poprawienie sytuacji tych, którzy tej pomocy szczególnie potrzebują. 

Podsumowując rok 2021 w Grupa iCEA przeprowadziliśmy wiele akcji mających na celu wparcie i odpowiedzialność społeczną. Braliśmy udział w wydarzeniach, do których zostaliśmy zaproszeni, a także sami zainicjowaliśmy pomoc dla różnych środowisk, zapraszając do współpracy naszych partnerów, którzy bardzo chętnie udzielali swojego wsparcia. To pokazuje, że pomaganie łączy!

“Jako organizacja chcemy mieć realny wpływ na interesy społeczeństwa – zwłaszcza tych grup, które szczególnie potrzebują wsparcia, jak osoby starsze czy dzieci z domów dziecka. Chcemy także brać odpowiedzialność za ochronę środowiska i zwierząt. Jeśli zmieni się nasze podejście w tych kwestiach, jeśli zaczniemy wszyscy realnie i systematycznie działać i dzielić się z tymi, którzy tego potrzebują, możemy osiągnąć naprawdę wiele. Wierzę, że nawet z pozoru niewielkie akcje przynoszą ogromne rezultaty, dlatego CSR w naszej firmie jest istotnym elementem strategii. Pomagamy przez cały rok, nie tylko w okresie świątecznym. Bierzemy udział w wielu akcjach charytatywnych, a także zmieniamy dotychczasowe działania, na rzecz pomocy innym, angażując naszych partnerów. Lubimy i chcemy pomagać” – tegoroczne akcje spółki komentuje Jacek Dziura, Członek Zarządu, CMO w Grupa iCEA.

Społeczna odpowiedzialność biznesu Grupa iCEA w 2021 r.

Gramy razem z WOŚP

127 495 626 zł – tyle udało się zebrać podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja Jurka Owsiaka od wielu lat działa w zakresie ochrony zdrowia ratując życie chorych osób, w szczególności dzieci, dostarczając do szpitali niezbędny sprzęt medyczny. W tym roku Grupa iCEA, także zagrała z WOŚP organizując aukcję, w której uczestnicy mogli wylicytować dzień z ekipą filmową i stworzyć niepowtarzalne wideo dla siebie lub swojego biznesu. Pomysł na aukcję realizacji filmu zrodził się z naszej pasji. Rozwój formatu wideo to jeden z kluczowych założeń strategii Grupa iCEA, z czego jesteśmy bardzo dumni, a najbardziej z tego, że naszą pasję mogliśmy połączyć z pomaganiem.

W 2022 także gramy z WOŚP zmieniając firmową tradycję obdarowywania partnerów firmowymi gadżetami, postanowiliśmy zadbać o środowisko, a środki przeznaczyć na orkiestrę. Nasza inicjatywa spotkała się z dużą aprobatą naszych partnerów z czego jesteśmy bardzo dumni.

Akcja „Zwykli – Niezwykli”

W ramach projektu „Zwykli-Niezwykli” Grupa iCEA wspiera wyjątkowych ludzi, pasjonatów i sportowców, którzy konsekwentnie realizują swoje cele, aby stać się prawdziwymi liderami w swojej dziedzinie tak, jak Szymon Duda – zawodnik polskiej ligi bilardowej. Szymon na co dzień pełni funkcję New Business Manager w Grupa iCEA. Na swoim koncie ma liczne osiągnięcia. Jesteśmy dumni z sukcesów Szymona i z tego, że możemy towarzyszyć mu w realizacji jego pasji. Dzięki wsparciu Grupa iCEA Szymon Duda wziął udział w Grand Prix Polski, Polskiej Lidze Bilardowej, zawodach w Austrii oraz w Euro Tour.

Uratuj, adoptuj, pokochaj

Badania dowodzą, że obecność zwierząt w biurze pozwala obniżyć poziom stresu zarówno u zwierząt, jak i u pracowników i to nie tylko u właścicieli zwierząt, ale również u osób, które mają styczność z ich czworonogami. Grupa iCEA zdecydowanie jest dog friendly. Biuro przyjazne psom to projekt, dzięki któremu nasi pracownicy mogą przyjść do pracy w towarzystwie swoich pupili, aby nie narażać ich na stres związany z rozstaniem. Zachęcamy naszych pracowników, aby ich psy pojawiały się w biurze, a także wspieramy organizacje, które swoją opieką i miłością otaczają psy i koty w trudnej sytuacji. Los zwierząt z Fundacji Na Rzecz Zwierząt Adoptuj Uratuj Pokochaj jest dla nas bardzo ważny i mobilizujemy wszystkie siły do pomocy dla podopiecznych fundacji w nadziei, że znajdą prawdziwy dom pełen miłości.

Pomoc dla schroniska

W tym roku Grupa iCEA obchodziła Dzień Psa wspierając także podopiecznych schroniska Przytulisko w Przyborówku i Ruścu. Poprzedzona rozmową z pracownikami schroniska akcja, pozwoliła zebrać najpotrzebniejsze rzeczy dla czworonogów ze schroniska. Po raz kolejny aktywny udział pracowników Grupa iCEA pokazał, że los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny szczególnie w trudnym okresie jesienno-zimowym.

Bieg po pomoc dla Fundacji Everest

Grupa iCEA kolejny raz przyłączyła się do biegu po pomoc. W tym roku wspólnie wybiegaliśmy aż 1 397 376 zł dla podopiecznych Fundacji Everest. Dla nas to coś więcej niż sztafeta dla pracowników firm. To inicjatywa, w ramach której możemy realnie wpłynąć na życie małych bohaterów. Łącząc sportową ideę z pomaganiem, w tym roku udało nam się pobić swój własny rekord i przebiec dystans 102 km, a tym samym pomóc większej ilości podopiecznych fundacji. Dochód z Biegu Firmowego został przeznaczony na pomoc w leczeniu dzieci chorych i z niepełnosprawnościami.

Dzień Dziecka dla dzieci z domu dziecka

W tym roku, z okazji Dnia Dziecka postanowiliśmy spełnić marzenia dzieci z Domu Dziecka nr 3 w Poznaniu. Początkowo inicjatywa zakłada przygotowanie prezentów z materiałami plastycznymi dla podopiecznych placówki, jednak zaangażowanie pracowników Grupa iCEA, symboliczne działania zmieniło w dużą akcję prezentową. Dzięki naszemu wsparciu każde dziecko otrzymało upominek, o którym marzyło od dawna. Uśmiech na twarzach szczęśliwych dzieci, w dniu swojego święta, dla nas był największym prezentem.

W Grupa iCEA jesteśmy Onkoodpowiedzialni

W czasie pandemii wiele osób zrezygnowało z umówionych wizyt lekarskich w obawie przed zarażeniem się wirusem Covid-19 w przychodni czy szpitalu. O tym, że warto regularnie się badać przypomina akcja ONKOODPOWIEDZIALNI, do której przyłączyła się Grupa iCEA. Celem akcji jest podnoszenie świadomości w zakresie nowotworów ginekologicznych i zdrowia kobiet. Grupa iCEA zdaje sobie sprawę jak ważna jest profilaktyka w tej kwestii, dlatego z dumą wsparła całe przedsięwzięcie. Do akcji mógł się przyłączyć każdy poprzez uczestnictwo w spotkaniach live z lekarzami oraz psychologiem. Grupa iCEA jako świadomy pracodawca, dołączył z pełnym zaangażowaniem do inicjatywy NEO Hospital Szpitalu na Klinach poświęconej edukacji onkologicznej i profilaktyce nowotworów ginekologicznych, a także ogólnej promocji zdrowia.

OnkoRejs po nadzieję i spełnianie marzeń

Zaangażowanie w edukację i profilaktykę z zakresu onkologii dla Grupa iCEA to nie tylko wykłady i spotkania ze specjalistami, to także poszerzanie świadomości społecznej, że rak to nie wyrok, a osoby chore nie są skazane na szpital czy domowe zacisze w oczekiwaniu na śmierć. Angażując się w akcję OnkoRejs, chcieliśmy wspólnie pokazać, że osoby, które przeszły chorobę nowotworową potrafią korzystać i cieszyć się z życia, marzyć i te marzenia realizować i że warto cieszyć się każdą minutą swojego życia. Do tej pory odbyło się już dziewięć OnkoRejsów, a także sześć ogólnopolskich marszów pn. OnkoRejs Granicami Polski, w których wzięło udział około 1000 osób, pokonując łącznie ponad 150 000 tysięcy kilometrów. Nasze wsparcie przyczyniło się do realizacji celu OnkoRejsowiczek trasy nr 4 w marszu po spełnianie marzeń.

Wspieramy panów w akcji The Presja

Żyjemy w przeświadczeniu, że mężczyzna nie prosi o pomoc. Chcąc zmienić ten stereotyp i realnie wpłynąć na zmianę myślenia zarówno społeczeństwa, jak i osób w depresji, Grupa iCEA wzięła udział w akcji edukacyjnej The Presja, która na co dzień wspiera ludzi zmagających się z depresją. Projekt obejmuje mężczyzn szczególną troską, gdyż ich zdrowie psychiczne we współczesnym świecie bywa często marginalizowane. W ramach viralowej edukacji dostępne są warsztaty i webinary, mające na celu pomoc w radzeniu sobie ze stresem, trudnymi emocjami i presją. Bezpłatna formuła jest dostępna dla wszystkich. Warto skorzystać z porad specjalistów i dowiedzieć się gdzie można otrzymać pomoc.

Obiady dla seniorów

Boże Narodzenie to piękny i magiczny czas, ale dla wielu osób też bardzo trudny. Grupą, której w czasie świąt szczególnie doskwiera samotność, są osoby starsze. Dlatego w tym roku zdecydowaliśmy się wesprzeć Stowarzyszenie Aktywny Senior. Celem tej organizacji jest zwiększenie aktywności Seniorów w swoich lokalnych środowiskach poprzez różnorodne formy działania i proponowanie aktywności w przestrzeni kulturotwórczej, artystycznej, turystycznej, naukowej, profilaktycznej oraz międzypokoleniowej. Wesprzeć organizację można także fundując obiady dla seniorów. W tym roku, zebrane środki w Grupa iCEA pozwoliły na ufundowanie 135 dwudaniowych obiadów. To ogromna radość kiedy możemy dzielić się dobrem.