Ruszają zapisy na Prasową Akademię Pieniądza - bezpłatne szkolenie dla dziennikarzy i nie tylko

Ruszają zapisy na Prasową Akademię Pieniądza - bezpłatne szkolenie dla dziennikarzy i nie tylko

Ruszają zapisy na czwartą edycję Prasowej Akademii Pieniądza – bezpłatnego szkolenia, podczas którego dziennikarze, blogerzy i influencerzy poszerzą swoją wiedzę o ekonomii oraz nauczą się jak weryfikować gospodarcze fake newsy.

Po rocznej przerwie Polska Agencja Prasowa wznawia szkolenia dla dziennikarzy, blogerów, youtuberów i studentów dziennikarstwa, którzy chcieliby podnieść swoją wiedzę ekonomiczną oraz poprawić warsztat dziennikarski.

W ramach cyklu szkoleń (realizowanych online i stacjonarnie) doświadczeni eksperci Szkoły Głównej Handlowej oraz redaktorzy Polskiej Agencji Prasowej przedstawią m.in. najważniejsze zagadnienia ekonomiczne, wyjaśnią w jaki sposób bank centralny wspiera gospodarkę dotkniętą skutkami pandemii, a także pokażą najważniejsze zasady weryfikacji informacji gospodarczych.

Tematem szkolenia będą też zagadnienia związane z inwestowaniem i oszczędzaniem oraz najważniejszymi cyber zagrożeniami w codziennym korzystaniu z płatności elektronicznych.

Projekt składa się z części online (webinaria i wykłady online) oraz jednodniowych warsztatów praktycznych, które odbędą się w Warszawie.

Uczestnicy, którzy wezmą udział w szkoleniu oraz zaliczą komplet testów online dostępnych otrzymają certyfikat potwierdzający ukończenie czwartej edycji Prasowej Akademii Pieniądza. Certyfikat otrzymają także uczestnicy, którzy zdecydują się wziąć udział w stacjonarnym warsztacie.

Czwarta edycja Prasowej Akademii Pieniądza ruszy w styczniu i potrwa do końca października 2022 r.

Prasowa Akademia Pieniądza, IV edycja to projekt realizowany przez Prasową Akademię Pieniądza we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Źródło informacji: PAP Mediaroom