Vola.ro i FRU.PL po raz kolejny triumfatorami rankingu Deloitte

Vola.ro – rumuński serwis rezerwacji biletów lotniczych z polskimi korzeniami – drugi rok z rzędu zwyciężył w głównej kategorii 13. edycji rankingu Deloitte Technology Fast 50 Central Europe osiągając niespotykaną dynamikę wzrostu przychodów na poziomie 17 tys. proc. FRU.PL – jego bliźniaczy polski serwis, został wyróżniony kategorii „Wschodzące Gwiazdy” jako jedyna spółka z branży online travel i uplasował się na piątym miejscu. W 2012 spółki planują odnotować łączne przychody na poziomie 150 mln zł.

„Obecność naszych spółek w rankingu Deloitte drugi rok z rzędu to dla nas ogromne wyróżnienie. W najbliższym czasie planujemy umacniać naszą pozycję w branży online travel w Europie Centralnej i Wschodniej. Pół roku temu uruchomiliśmy portal na Ukrainie pod nazwą Avio.ua. Natomiast od miesiąca działa nasz serwis w Wietnamie – Avia.vn, pierwszy poza Europą. W istocie, to na rynkach azjatyckich widzimy największą perspektywę wzrostu dla naszego biznesu.” – mówi Michał Wrodarczyk, prezes FRU.PL i współzałożyciel obu serwisów.

Vola.ro liderem innowacji w Europie Środkowej drugi rok z rzędu
Główna kategoria konkursu Deloitte Technology Fast 50 adresowana jest do najdynamiczniej rozwijających się firm technologicznie innowacyjnych w regionie Europy Środkowej. W konkursie pod uwagę brana jest dynamika przychodów operacyjnych w okresie ostatnich pięciu lat (przychody 2011 versus 2007). Przychody Vola.ro w tym czasie wzrosły niespotykanie, bo aż o 17 323 proc., w 2011 wzrastając niemal trzykrotnie. Vola.ro to niekwestionowany lider wśród internetowych serwisów rezerwacji biletów lotniczych, hoteli oraz wynajmu aut na rynku rumuńskim, posiadający znaczną część tamtejszego rynku.

FRU.PL awansuje wśród „Wschodzących Gwiazd” Deloitte
Kategoria „Rising Stars” przeznaczona jest dla młodych, dynamicznie rozwijających się firm, które działają na rynku od trzech do pięciu lat oraz których przychody z ostatnich czterech lat przekraczają 30 000 EUR rocznie. Przychody założonego w 2008 roku FRU.PL w ciągu ostatnich trzech lat wzrosły o 285 proc., co pozwoliło FRU.PL, jako jedynej spółce z branży online travel zostać wyróżnioną w kategorii „Wschodzących Gwiazd” oraz awansować na piąte miejsce.

„Jesteśmy zaszczyceni pozycją naszych spółek w tak prestiżowym rankingu. Tak dynamicznego wzrostu nie udałoby się nam osiągnąć gdyby nie konsekwentne stawianie na innowacyjne rozwiązania. Nie zamierzamy jednak spocząć na laurach i już planujemy wdrożenie kolejnych unikalnych funkcjonalności” – mówi Jarosław Adamski, wiceprezes i współzałożyciel FRU.PL SA i Vola.ro SRL.

Oba serwisy zostały założone przez polskich przedsiębiorców Michała Wrodarczyka i Jarosława Adamskiego we współpracy z rumuńskim wspólnikiem Danielem Truica.

——————————————————————————————————————
1 Kraje biorące udział w programie Deloitte: Polska, Czechy, Węgry, Łotwa, Estonia, Słowacja, Bułgaria, Rumunia, Serbia, Chorwacja, Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Litwa.

*******

FRU.PL (www.fru.pl) jest wiodącą internetową platformą rezerwacji biletów lotniczych, hoteli i wynajmu samochodów (rent–a–car). Poprzez witrynę internetową oraz telefoniczne centrum rezerwacji FRU.PL umożliwia zakup biletów linii lotniczych, w tym typu low cost, a także rezerwację miejsc hotelowych i najem samochodów na całym świecie.