W świecie pisma - analiza grafologiczna w rekrutacji

W Szwajcarii korzysta z niej 11% firm. Daje możliwość określenia predyspozycji kandydata do zajmowania określonego stanowiska pracy. Wspiera zarządzanie zespołem i rozwojem osobistym. W jakich jeszcze obszarach analiza grafologiczna może okazać się skuteczna i dlaczego naprawdę warto ją poznać?
Można zapytać o cel i sens ręcznego pisania, skoro większość skupia się dzisiaj na tym, by dobrze obsłużyć tablet czy posługiwać się najnowszymi aplikacjami. Prawdą jest, że już dzieci siedząc w szkolnych ławkach zamieniają klasyczne podręczniki na wszelkiego rodzaju ebooki. Zatem, po co pisać?

Nie można zapominać o tym, że to właśnie pisanie ręczne kształtuje nasze umiejętności językowe, wspomaga naukę czytania i tworzenia dłuższych wypracowań. Osoby, sporządzają odręczne notatki i w ten sposób segregują swoje myśli, w większym stopniu zapamiętują informacje. Ponadto wykazują się większą kreatywnością, aniżeli ludzie piszący jedynie na klawiaturze.

Idąc krok dalej, nasze pismo co prawda nie powie o nas wszystkiego, ale może powiedzieć bardzo wiele. Część osób zarzuca analizie grafologicznej niską wiarygodność wyników i błędnie kojarzy jej działanie z metodami opierającymi się na słabych fundamentach.

Czym jest GCP Method®?

“Graphological Competence Profile to wielowymiarowy profil osobowości i stylu zachowania. Daje możliwość skutecznego profilowania kompetencji oraz sprawdzenia w perspektywie zatrudnienia, czy dana osoba jest dopasowana do profilu stanowiska pracy”” &#8211