Wyborcza.pl zaprasza studentów na płatny staż - ruszyła kolejna odsłona akcji „Masz staż"

Wyborcza.pl zaprasza studentów na płatny staż - ruszyła kolejna odsłona akcji „Masz staż"
Wyborcza.pl po raz kolejny organizuje program stażowy, w którym do wygrania jest miesięczny płatny staż m.in. w redakcji „Wysokich Obcasów”, wybranego serwisu lokalnego Wyborcza.pl, dziale SEO, Foto lub marketingu. W akcji mogą wziąć udział studenci już ponad 30 polskich uczelni współpracujących z „Gazetą Wyborczą”, aplikując do programu i przesyłając zadania konkursowe do 30 grudnia br. Dziewiątkę stażystów wyłonionych przez zespół Wyborcza.pl poznamy w lutym 2022 r.

 

Udział w akcji „Masz staż” to wyjątkowa okazja, by zobaczyć, jak na co dzień pracuje zespół największej opiniotwórczej gazety w kraju. Studenci, którzy wygrają staż Wyborcza.pl, mają szansę zdobyć cenne zawodowe szlify pod okiem najbardziej doświadczonych dziennikarzy i specjalistów.
Każdy ze stażystów będzie mieć opiekuna, przydzielającego zadania i pomagającego w codziennej pracy. Na zakończenie miesięcznej współpracy wszyscy otrzymają certyfikat i referencje, a niektórzy nawet możliwość przedłużenia stażu lub zatrudnienia w Wyborcza.pl.

 

Jak wygrać staż w Wyborcza.pl? W akcji mogą wziąć udział studenci uczelni partnerskich projektu – obecnie jest już ich ponad 30. To m.in. Uniwersytet Wrocławski, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Warszawski i Collegium Civitas w Warszawie.

Kolejnym krokiem jest aktywacja subskrypcji Wyborcza.pl, a następnie wybór miejsca stażu. W obecnej edycji projektu studentów zapraszają do swoich zespołów redakcje „Wysokich Obcasów”, serwisu lokalnego Wyborcza.pl, działu Gospodarka i BIQdata, a także działów SEO, UX, sprzedaży i projektów specjalnych, Foto oraz marketingu.

 
Aplikujący do wybranych zespołów muszą wykonać zadanie konkursowe, np. napisać tekst dziennikarski albo przygotować materiał fotograficzny, a gotową pracę przesłać do 30 grudnia 2021 r. na adres: maszstaz@wyborcza.pl.

 

Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń jury konkursowe wybierze najlepsze prace. Wyniki zostaną opublikowane 15 lutego 2022 r.
W konkursie mogą wziąć udział studenci wszystkich lat i kierunków studiów, którzy nie ukończyli 30. roku życia. Autorzy najlepszych zgłoszeń zostaną przyjęci na płatny staż w dogodnym dla nich terminie, wiosną i latem 2022 r.
Więcej szczegółów – w informacji i regulaminie programu na Wyborcza.pl.
Studenci mogą skorzystać ze specjalnej oferty prenumeraty cyfrowej „Wyborczej” – można aktywować ją na specjalnej poświęconej temu stronie uczelni i cieszyć się dostępem do wiarygodnego źródła informacji.

„Gazeta Wyborcza” jest największym opiniotwórczym dziennikiem w Polsce i Europie Wschodniej, którego treści dostępne są zarówno w formie papierowej, jak i cyfrowej.

Wyborcza.pl to serwis prezentujący treści przygotowywane przez redakcję „Gazety Wyborczej” – teksty, materiały wideo, podcasty, reportaże multimedialne. Są one także dostępne w aplikacji mobilnej oraz w wersji na czytniki.