Divante eCommerce Software House dzieli się wiedzą o Magento na rynku brytyjskim

Spółka Divante, która zrealizowała pierwsze projekty na rynku brytyjskim w 2016 roku nawiązała partnerstwo z organizacją non-profit London Magento Users, zrzeszającą londyńską społeczność Magento oraz firmami, które dostarczają rozwiązań związanych z tą technologią. Współpraca z Dotmailer, Klevu i Nu-Hi przewiduje cykl spotkań w Londynie skierowanych do eCommerce Managerów, właścicieli biznesów internetowych, marketerów oraz programistów.
W styczniu 2017, wspólnie z organizacją non-profit London Magento Users Group Divante zorganizowało spotkanie poświęcone prezentacji nowej wersji platformy Magento. W wydarzeniu, które odbyło się w siedzibie firmy Dotmailer wzięło udział ponad 80 osób. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać czterech prelekcji przedstawicieli Divante, Klevu i Nu-Hi.

“Bardzo się cieszymy, że Divante dołączyło do London Magento Users Group i możemy wspólnie organizować kolejne spotkania w Londynie. Eventy Divante odzwierciedlają naszą misję – wspieranie lokalnej społeczności Magento prezentacje praktyków i możliwość wymiany doświadczeń””. – podkreśla Mitch Goldman, założyciel London Magento Users Group.

“”To dla nas wspaniała okazja, aby wymieniać się wiedzą o eCommerce w Europie. Spotkania są szczególnie cenne dla firm, które działają międzynarodowo. Możemy podzielić się swoim doświadczeniem z regionów Niemcy, Austria, Szwajcaria, Benelux i Skandynawia. W Divante zatrudniamy prawie 200 specjalistów, programistów, specjalistów UX i analityków, możemy więc stać się interesującym partnerem dla firm z Wielkiej Brytanii”” – mówi Tomasz Karwatka, CEO firmy.

Pierwsze kroki na rynku brytyjskim Divante zrobiło już w 2016 roku. Spółka z sukcesem zrealizowała projekt dla Linda Farrow, londyńskiej marki oferującej luksusowe okulary. Divante przeprowadziło redesign serwisu marki. Po wdrożeniu, średnia wartość zamówienia w sklepie internetowym wzrosła o 25%, natomiast szybkość ładowania strony zwiększyła się o 30% (w ciągu trzech miesięcy po przeprojektowaniu serwisu przez Divante).

Divante planuje także kolejne wydarzenia, związane z eCommerce. 28 marca w Londynie odbędzie się śniadanie biznesowe Magento 2 Roundtables związane z tematyką migracji na platformę Magento 2. Uczestnicy będą mieli możliwość spotkania się z ekspertami Divante, Magento, a także analityki oraz eMarketingu. W kolejnych miesiącach zaplanowane są wydarzenia związane z usability oraz branżą B2B.

******
O Divante

Divante specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu rozwiązań IT wspierających rozwój i optymalizację nowych kanałów sprzedaży. Spółka pracuje dla sklepów internetowych, producentów, dystrybutorów i sieci handlowych. Wdraża rozwiązania e-commerce, integruje systemy, projektuje i realizuje działania marketingowe.