Morizon.pl zakończył z sukcesem ofertę prywatną 3,14 mln zł.

Morizon.pl, najszybciej rozwijający się portal z ofertami nieruchomości w Polsce, zakończył sukcesem ofertę nowych akcji oraz przygotowuje się do debiutu na rynku NewConnect. Spółka pozyskała od nowych inwestorów 3,14 mln zł emitując 1,57 mln akcji po cenie 2 zł. Nowi inwestorzy będą reprezentowali 14,33% głosów w podwyższonym kapitale spółki. Uwzględniając akcje nowej emisji, wycena spółki osiągnęła poziom 22 mln zł.

Spółka przydzieliła akcje 30 nowym inwestorom wśród których znaleźli zarówno inwestorzy instytucjonalni jak i prywatni z kraju i z zagranicy. Debiut PDA na rynku NewConnect planowany jest na przełomie lutego i marca. Wszystkie poprzednio wyemitowane akcje objęte są zakazem sprzedaży – lock-up – przez okres jednego roku od dnia debiutu na NewConnect.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników oferty. Pozyskane środki posłużą nam na finansowanie dalszego intensywnego rozwoju, co w połączeniu z unikalnym na rynku modelem biznesowym daje poważne szanse na sukces projektu, którego celem strategicznym jest znalezienie się w top 3 serwisów ogłoszeniowych z branży nieruchomości w terminie 12-24 miesięcy.” – powiedział Bolesław Drapella, Prezes Zarządu Morizon.pl SA – „Na korzyść Spółki z pewnością przemawia struktura nowego akcjonariatu. Znalazły się w nim renomowane instytucje oraz doświadczeni inwestorzy prywatni. Nasze akcje cieszyły się zainteresowaniem wśród świadomych długoterminowych inwestorów, liczących na wzrost fundamentalnej wartości Spółki. Zrobimy co w naszej mocy aby spełnić oczekiwania naszych inwestorów i rynku.” – dodaje Drapella.

Zdaniem Artura Chabowskiego, prezes ACADIA sp z o.o S.K.A., autoryzowanego doradcy spółki, osiągnięta wycena Morizon S.A. pozostawia nowym inwestorom wysoki poziom potencjalnego zysku, a dobrowolnie przyjęty zakaz sprzedaży poprzednio wyemitowanych akcji potwierdza wiarę obecnych akcjonariuszy w przyszłość modelu Morizon.pl.

***

Serwis ogłoszeń z branży nieruchomości www.morizon.pl, którym zarządza Morizon S.A. został założony w 2008 roku m.in. przez udziałowców grupy Nokaut.pl.
Jest odwiedzany przez przeszło 350 tys. unikalnych użytkowników miesięcznie (Google Analytics styczeń 2010), generujących blisko 3 mln odsłon. Serwis współpracuje z ponad 1700 biurami nieruchomości oraz prezentuje przeszło 750 tysięcy aktualnych ofert.