NetSprint uprzejmie donosi...

NetSprint Donosiciel to nazwa nowej usługi wprowadzonej przez NetSprint.pl. Teraz każdy Internauta może być powiadamiany o pojawianiu się w polskim Internecie nowych wiadomości na wybrany przez siebie temat. Co ciekawe, można zdefiniować praktycznie dowolny temat, czy to bardzo ogólny, np. „biznes” czy też zupełnie szczegółowy, np. „Kazimierz Marcinkiewicz”, „Snowboard” czy „Chuck Norris”.
Od kilku dni Internauci, którzy są szczególnie zainteresowani określonymi wydarzeniami mogą otrzymywać bieżące informacje na swoją skrzynkę e-mail. NetSprint.pl wprowadził bowiem bezpłatną usługę – NetSprint Donosiciel – bezpośredniego powiadamiania o aktualnościach z kraju i ze świata. Użytkownicy otrzymują wiadomości pochodzące z ponad 100 opiniotwórczych serwisów informacyjnych polskiego Internetu. Przesyłane są wyłącznie informacje, które interesują danego Internautę – zapisując się na „Donosy” definiuje on, jakie tematy są dla niego interesujące.

Internauta może wybrać jedną z kilku kategorii (Wydarzenia, Biznes, Nauka i technika, Sport, Kultura i rozrywka) lub samodzielnie wpisać słowa kluczowe, na których temat chce być powiadamiany (w czasie olimpiady odnotowaliśmy dużą popularność takich słów jak „Małysz”, „skoki” czy „olimpiada” ;). „Donosy” wysyłane są z wybraną przez Internautę częstotliwością (raz na godzinę/raz na dobę/raz na tydzień) – dzięki temu każdy użytkownik ma pewność, że z jednej strony nie umknie mu żadna istotna informacja, a z drugiej, że jego skrzynka pocztowa nie będzie bombardowana dziesiątkami wiadomości.

Prezes NetSprint.pl, Artur Banach uważa, że NetSprint Donosiciel oprócz „zwykłych” Internautów może być narzędziem bardzo przydatnym w biznesie, przede wszystkim dla dziennikarzy czy pracowników PR – „Od momentu wprowadzenia NetSprint Donosiciela monitoruje informacje na temat NetSprint.pl czy naszej konkurencji właśnie za jego pomocą. Nie musze odwiedzać kilkunastu serwisów, czy przeczytać kilkunastu newsletterów, żeby być na bieżąco”.

Uruchomienie NetSprint Donosiciela jest kolejnym etapem rozwoju pierwszej polskiej wyszukiwarki aktualności dostępnej w NetSprint.pl od końca września 2005 roku. Najświeższe wiadomości dostępne są w niej 24 godziny na dobę, a gwarancją aktualności informacji jest ich odświeżanie co 15 minut oraz publikowanie poszczególnych wiadomości tylko przez 30 dni. Dzięki zakładce Wiadomości użytkownicy wyszukiwarki NetSprint.pl mają możliwość szybkiego dotarcia do bieżących wydarzeń ze świata biznesu, polityki, nauki i techniki, sportu, kultury i sztuki bez konieczności odwiedzania kilku różnych, tematycznych serwisów WWW.

Wyszukiwarka wiadomości oraz link do formularza rejestracyjnego dostępne są pod adresem http://News.NetSprint.pl