PrestaShop planuje podwojenie liczby pracowników

PrestaShop planuje podwojenie liczby pracowników
Po ogłoszeniu fuzji z MBE pod koniec 2021 roku, PrestaShop, najpopularniejsza platforma e-commerce w Polsce, przyspiesza swój rozwój i planuje podwojenie zatrudnienia do końca bieżącego roku. Firma wdraża program „Work from Anywhere”, umożliwiając pracownikom wykonywanie obowiązków z dowolnego miejsca na świecie do 6 miesięcy w ciągu roku.

Fala Wielkiej Rezygnacji

W Stanach Zjednoczonych zjawisko określane jako „Wielka Rezygnacja” wstrząsnęło rynkiem pracy – szczególnie w branży technologicznej. Fala odejść, szacowana na 20 milionów pracowników od wiosny ubiegłego roku, jest wyrazem frustracji i chęci poszukiwania sensu życia przez osoby, których sposób pracy został zaburzony przez pandemię. Zjawisko nasila się również w Europie. Związany z nim niedobór talentów stanowi wyzwanie dla pracodawców w wielu sektorach. W odpowiedzi na potrzeby pracowników francuska firma PrestaShop wprowadziła program Work From Anywhere, który jest testowany od lipca 2021 roku.

Praca z dowolnego miejsca na świecie

„Work From Anywhere” to hybrydowy sposób pracy, który łączy w sobie wolność i elastyczność.

Jako szybko rozwijająca się firma technologiczna jesteśmy zobowiązani, aby spełniać oczekiwania pracowników w zakresie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Dzięki „Work from Anywhere” wszyscy nasi pracownicy mogą wykonywać obowiązki z dowolnie wybranego miejsca na świecie nawet przez sześć miesięcy w roku. Jestem przekonany, że pogodzenie odległości i bliskości stało się podstawowym wyzwaniem dla menedżerów. Narzucanie geograficznych ograniczeń nie ma już sensu – podkreśla Alexandre Eruimy, CEO PrestaShop.

Program „Work from Anywhere” w PrestaShop pozwala wszystkim pracownikom na:

– pracę z dowolnego miejsca na świecie przez 6 miesięcy w roku (w przedziałach czasowych trwających do 3 miesięcy) – PrestaShop udostępnia przestrzeń biurową w wielu lokalizacjach w tym np. w Warszawie, Mediolanie, Paryżu, Madrycie, Barcelonie.

– pogodzenie życie prywatnego i zawodowego,

– nawiązanie kontaktów z pracownikami z innych krajów w celu rozwijania synergii i promowania międzynarodowej kultury korporacyjnej.

Po sześciu miesiącach testów jesteśmy zachwyceni sukcesem programu „Work from Anywhere”. Nasi pracownicy doceniają elastyczność dostosowaną do dzisiejszego stylu życia. Biura w Paryżu i na całym świecie pozostają otwarte dla tych, którzy tego potrzebują, ponieważ możliwość osobistego kontaktu jest kluczowa dla kultury naszej firmy – mówi Charlotte CLEMENT, wiceprezes ds. zasobów ludzkich w PrestaShop.

Podwojenie liczby pracowników w 2022 roku

Poza wdrożeniem programu “Work from Anywhere” PrestaShop planuje znacząco zwiększyć liczbę pracowników. Do tej pory firma zatrudniała ponad 200 osób reprezentujących 35 różnych narodowości.

Nasza fuzja z MBE jest szansą do dalszego rozwoju. Planujemy podwoić liczbę pracowników do 2023 roku. W drugim kwartale roku chcemy uruchomić program „Recruit from Anywhere” – dodaje Charlotte CLEMENT.

W 2022 planowana jest rekrutacja 200 nowych specjalistów m.in. z dziedzin:

– technologii – deweloperów PHP, JVS;

– produktu – projektantów i menedżerów produktu;

– sprzedaży – menedżerów ds. partnerstw i rozwoju biznesu;

– CRM;

– marketingu – brand managerów, specjalistów SEO/SEA;

– HR, prawa, księgowości.

Planowany jest również rozwój polskiego oddziału PrestaShop.

Polska to dla PrestaShop bardzo ważny rynek, czwarty pod względem liczby sklepów. W tym roku planujemy intensywny rozwój i współpracę z lokalnymi firmami. Do naszego zespołu dołączą osoby odpowiedzialne m.in za lokalną komunikację marketingową – podkreśla Mateusz Osiecki, Country Manager na Polskę w PrestaShop.

PrestaShop jako pracodawca jest zaangażowany w promocję równości i inkluzywności w branży. Firma współpracuje m.in. z organizacją 50inTech, której celem jest tworzenie przyjaznych kobietom środowisk pracy oraz zwiększanie ich zatrudnienia w sektorze nowych technologii. PrestaShop uczestniczy także w inicjatywach wspierających rekrutację osób z niepełnosprawnościami.

 

Aktualne oferty pracy w PrestaShop są publikowane w serwisach Welcome to the Jungle oraz LinkedIn.