Przewodnik z przesłaniem, czyli polskie święta dla obcokrajowców

Polskie święta to piękna tradycja, która zasługuje na to, by podzielić się nią z resztą świata. Agencja Merixstudio specjalnie dla obcokrajowców stworzyła interaktywną kartkę świąteczną, mającą za zadanie nie tylko promować i objaśniać polskie zwyczaje, ale również – dzięki współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje – zwiększać świadomość na temat przemocy wobec dzieci. Bo święta nie są radością dla wszystkich najmłodszych…
„Jedno na pięcioro dzieci doświadcza przemocy ze strony swoich najbliższych. Także w święta. Te dzieci nie czekają na Gwiazdkę i nie wypatrują Świętego Mikołaja” – taki komunikat oraz zachętę do wspierania Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży w języku angielskim zobaczyć można na końcu interaktywnego spaceru po świątecznych tradycjach w naszym kraju.

Zanim jednak internauta dotrze do tej wiadomości, wybiera się we wciągającą podróż po polskich Świętach i panujących u nas zwyczajach.
W animowanej, bogato ilustrowanej historyjce stworzonej w HTML5 i opartej o tzw. horizontal scrolling, użytkownik ma za zadanie zebrać jak najwięcej symboli związanych z Gwiazdką. Każdy zebrany element to informacja o polskich atrybutach Świąt, takich jak opłatek, sianko na stole, wigilijna kolacja, czy Pasterka.

– “”Większość naszych klientów pochodzi z zagranicy. W te Święta chcieliśmy przygotować dla nich coś specjalnego, pokazując jak w Polsce obchodzi się Gwiazdkę &#8211