Sposoby na bezpieczne eventy firmowe, wesela i wyjazdy w czasach odmrażania turystyki

Sposoby na bezpieczne eventy firmowe, wesela i wyjazdy w czasach odmrażania turystyki
Agencja Vi dzieli się sposobami na gale i imprezy firmowe w (po)COVID-owych czasach. Eksperci, którzy zajmują się organizacją eventów już od 18 lat, stawiają na innowacyjne i bezpieczne rozwiązania, radzą też, czy warto zamiast wesela w Polsce, wziąć ślub za granicą.

Kwarantanna to czas próby na wielu poziomach: zawodowym, rodzinnym, społecznym, technologicznym. Przekonaliśmy się jakie konsekwencje niesie przymusowa izolacja i mieliśmy okazję, by lepiej poznać samych siebie. Badania pokazują, że chcemy się spotykać, a kontakty społeczne to jedna z najważniejszych potrzeb człowieka.Pandemia spowodowała spowolnienie lub zatrzymanie wielu branż, w tym turystyki i eventów. Nowa rzeczywistość wymusiła na rynku zmiany. Teraz rozwiązania eventowe muszą odpowiadać nie tylko celom i kulturze organizacyjnej klienta, ale też obowiązującym przepisom sanitarnym oraz wewnętrznym przepisom firm. Agencja Vi wprowadziła specjalny eventowy projekt edu-kwarantannowy na (po)COVID-owe czasy, który sprawdził się w międzynarodowych korporacjach i zyskał uznanie w czołowych mediach.Wśród nowatorskich rozwiązań Agencji Vi na gale, eventy, integracje i zaangażowanie zespołów w zmienionych po doświadczeniach pandemii okolicznościach znajdują się:

eventy kapsułowe i outdoorowe w bezpiecznej przestrzeni na bazie systemów sferycznych, w tym eleganckie aranżacje na gale i uroczystości wręczenia nagród.

eventy VR, czyli zanurzenie we wspólnej wirtualnej przestrzeni z dowolnego miejsca na świecie,

eventy online i hybrydowe – imprezy z interakcją oraz oprawą wizualną i muzyczną, na mniejsze i większe budżety dla dorosłych i dla dzieci,

eventy sportowe NoTouch bez bezpośredniego kontaktu fizycznego,

oraz warsztaty firmowe z budowania efektywności w „nowej rzeczywistości”, kultury bezpieczeństwa i mental health.

Eventy organizowane przez naszą agencję łączą emocje, interakcję i zasady bezpieczeństwa. Przykładowo eventy sportowe NoTouch opieramy na bezpiecznej zabawie przy dyscyplinach sportowych bez bezpośredniego kontaktu, np. sporty motorowe, rajdy samochodowe. Gwarantujemy nieszablonowe zdjęcia, integrację na bezpieczną odległość i nagrody wręczane przez roboty. Sprawdzają się zwłaszcza na spotkaniach z kluczowymi klientami oraz imprezy integracyjne bez kontaktów bezpośrednich. Jeśli chodzi o eventy online, proponujemy imprezy z interakcją oraz oprawą wizualno – muzyczną dostępne w różnych budżetach. W naszej eventowej przestrzeni czekają m.in.: impreza z DJ, wspólne gotowanie live cooking, escape room, hot challenge 16, gry teambuildingowe, a także joga i medytacja, spotkania ze stylistką, czy animacje dla dzieci. Dla większych firm proponujemy interakcję między kilkoma lokalizacjami lub oddziałami firmy. Można to sobie wyobrazić, przypominając sobie np. połączenia telewizyjne podczas finału WOŚP – opowiada Victoria Iwanowska, Prezes Agencji Vi i dodaje: Z kolei eventy kapsułowe sprawdzają się na gale, „wręczenie” nagród, imprezy integracyjne lub wprowadzenie nowego produktu. Opierają się na bazie systemów sferycznych, z przeźroczystymi ściankami, eleganckimi aranżacjami np. okrągłe stoły (kilka osób przy stole w bezpiecznej odległości) lub w wersji samochodowej. Drinki i posiłki mogą być serwowane przez roboty lub bezdotykowo poprzez kelnerów. Istnieje możliwość wejścia do kapsuły bezpośrednio z zaparkowanego samochodu lub tylnym wejściem. Zamiast CZY, myślimy JAK, dlatego wprowadzamy innowacyjne rozwiązania na różne potrzeby.

Zamiast Wesela w Polsce, Ślub za Granicą?

Czasy koronawirusa zmieniły także podejście do imprez okolicznościowych i rodzinnych, w tym wesel. Przez ostatnie miesiące wiele Par Młodych nie wiedziało jakie decyzje podjąć w związku z zaplanowaną uroczystością ślubną lub weselem. Część z nich przełożyła uroczystości na późniejszy termin, część odwołała ślub lub zdecydowała się na skromną uroczystość. Ciekawą alternatywą dla hucznego wesela w Polsce może być ślub za granicą, np. na jednej z niesamowitych plaż w Grecji lub na Cyprze – Wyspie Miłości, na Maderze – Wyspie Wiecznej Wiosny lub też połączony z podróżą poślubną na rajskim Zanzibarze. Wiąże się to przeważnie z mniejszymi kosztami, może to być wspólny wyjazd z rodziną i przyjaciółmi na wakacje, w wielu destynacjach daje także możliwość „szybkiego ślubu”. Spotkanie w mniejszym gronie to także większe bezpieczeństwo, a ślub za granicą z pewnością będzie miał wyjątkową oprawę i pozostawi niezapomniane wrażenia. W dzisiejszych czasach warto wybrać legalnego organizatora, np. SlubZaGranica.pl, który oprócz załatwienia formalności, doradztwa w kwestii pogody i pięknych widoków, zapewnia także bezpieczeństwo finansowe w ramach TFG. Przy organizacji tak szczególnego dnia jakimi są zaślubiny, warto podążać za marzeniami.

7 wskazówek na wyjazdy turystyczne w czasach (po)COVID-owych:

  • Przede wszystkim, ustal własne zasady!

Zastanów się, czy wolisz wyjechać już teraz, czy po sezonie?

  • Bezpieczeństwo

Sprawdź przed wyjazdem sytuację w danym kraju na stronach MSW lub biuro podróży o sprawdzenie

  • Dokąd?

Sprawdź, czy nie będziesz musiał po przylocie albo po powrocie do Polski odbyć kwarantanny

  • Ubezpieczenie turystyczne

Podstawowe ubezpieczenie turystyczne bardzo rzadko pokrywa koszty, które mogą Cię spotkać po konieczności hospitalizacji za granicą. Upewnij się, że masz pokrycie w wystarczającej wysokości, także kosztów transportu do Polski.

  • Ubezpieczenie kosztów rezygnacji

Biuro podróży ma obowiązek zaproponować Ci możliwość wykupienia UKR. Jeżeli z tego skorzystasz, w przypadku rezygnacji z wyjazdu np. z powodu nagłego wypadku Twojego albo bliskiej Ci osoby, możesz odzyskać wszystkie wpłacone pieniądze

  • Legalny organizator turystyczny

Upewnij się, że biuro sprzedające Ci wyjazd jest legalnie działającym organizatorem turystycznym. W takim przypadku Twój wyjazd na pewno będzie ubezpieczony oraz zgłoszony do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego

  • Na własną rękę czy z biurem podróży?

Jeżeli chcesz mieć pewność, że wszystkie aspekty wyjazdu będą „zaopiekowane”, a Twoje pieniądze bezpieczne – wybierz biuro podróży, które działa legalnie. Jeżeli akceptujesz ryzyko, że na własną rękę będziesz musiał zmierzyć się ze zmianami przelotów, odwołaniem biletów albo rezerwacji Twojego hotelu – wyjazd na własną rękę, z dreszczykiem adrenaliny może być odpowiedni dla Ciebie.


Agencja Vi to część Grupy Victoria Travel & Events, która od 18 lat organizuje wyjazdy integracyjne, eventy, gale, konferencje, pikniki rodzinne oraz wyjazdy incentive w Polsce i za granicą w ramach realizacji MICE. Jako pierwsza w Polsce, w czasach kwarantanny wdrożyła platformę wspierającą zdalną edukację zDziecmi.pl, dając realne wsparcie dzieciom, rodzicom oraz zatrudniającym rodziców firmom.